Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.04.2014 19:17
Ronan O’Connor to taki nieżyjący John McClane
607V

Ronan O’Connor to taki nieżyjący John McClane

Co łączy Murdered: Soul Suspect z Die Hard? Jak się okazuje nie tylko dziwaczne tłumaczenia tytułów na język polski. Producent z Airtight Games wypowiedział się dzisiaj, że twórcy podczas kreowania detektywa pamiętali o niezawodnym bohaterze Szklanej Pułapki. 

Jak się okazało dyrektor kreatywny produkcji – Yosuke Shiokawa – tworząc Ronana O’Connora miał w pamięci Szklaną Pułapkę i bohatera, w którego wcielił się Bruce Willis! I to nie dlatego, że John McClane potrafił własnymi rączkami wybić całą hordę uzbrojonych rywali, zniszczyć wszystkich i wszystko, a dlatego, że ten bohater nigdy się nie poddawał.

Oglądając Die Hard wyobraziłem sobie, co będzie jeśli John McClane, główny bohater filmu, zostanie zabity? Myślę, że on stałby się detektywem duchem i nadal starałby się ocalić swoją żonę! Uświadomiłem sobie, że to jest dobre, to takie unikalne doświadczenie - Die Hard spotyka Ducha. To był początek tej koncepcji.

Dość przerażająca wizja, która mogła się narodzić wyłącznie w głowie bardzo kreatywnej osoby...  Sam pomysł wydaje się ciekawy, jednak myślę, że w tej produkcji musi pojawić się bardzo ciekawa i jednocześnie wciągająca fabuła. Trochę bardziej interesująca niż w Szklanej Pułapce... ;)

Murdered: Śledztwo zza grobu zadebiutuje na PlayStation 4, PlayStation 3, Xboksie One, Xboksie 360 i komputerach klasy PC na początku czerwca. 

Tagi: