Patryk Jankowski Patryk Jankowski 16.04.2014 13:26
Twórca muzyki dla serii Halo zwolniony z pracy
586V

Twórca muzyki dla serii Halo zwolniony z pracy

Seria Halo jest znana przede wszystkim ze świetnej oprawy wizualnej, ale również wspaniałej ścieżki dźwiękowej. Martin O'Donnell, wieloletni twórca soundtracków dla tej marki, został zwolniony z firmy Bungie.

Martin O' Donnell to jeden z twórców legendarnej marki Halo, która od samego początku towarzyszyła platformom Microsoftu. Autor odpowiadał za pisanie rewelacyjnej muzyki na potrzeby cyklu. Jednakże pięć dni temu O'Donnell został zwolniony z pracy, co potwierdza samo Bungie Software, tym nie mniej argumentując całą sprawę w dość niejasny sposób.

''Przez ponad dziesięć lat Martin O'Donnell współpracował z nami i wypełniał środowisko naszych gier wspaniałą muzyką. Pozostawił on po sobie trwałą jakość w grach z serii Halo. Jednakże dziś, jako przyjaciele, musimy powiedzieć sobie ''żegnam''. Tym nie mniej jesteśmy pewni, że gdziekolwiek się nie uda, zawsze czeka go udana przyszłość.''

O'Donnell wstąpił w szeregi Bungie w roku 2000, wcześniej będąc zatrudnionym do prac nad muzyką do gier takich jak Oni czy Myth. Zasłużył się jako autor świetnego soundtracku do trylogii Halo, jak również wspomagał Paula McCartney'a w  pracach nad Destiny.

Tagi: destiny halo Halo 3