Patryk Jankowski Patryk Jankowski 14.04.2014 15:50
Capcom zamierza zbudować dwa kolejne budynki dla deweloperów gier
595V

Capcom zamierza zbudować dwa kolejne budynki dla deweloperów gier

Firma Capcom wybuduje w niedalekiej przyszłości dwa kolejne budynki dla swoich pracowników. Żółto niebiescy przeznaczą na ten projekt około osiemdziesięciu milionów dolarów, a budynki mają pomieścić dwa i pół tysiąca pracowników.

Jakiś czas temu informowałem Was o planach restrukturyzacji koncernu Capcom. Firma z siedzibą w mieście Osaka zamierza wydać osiemdziesiąt milionów dolarów na budowę dwóch nowych przestrzeni dla deweloperów. Budynki powstaną nieopodal siedziby firmy i mają pomieścić około dwa i pół tysiąca pracowników. 

Pierwszy budynek ma rozmiary dwóch tysięcy metrów kwadratowych, a jego kosztorys zamyka się w kwocie 25 milionód dolarów. Drugi budynek to miejsce pracy sięgające 11 tysięcy metrów kwadratowych, a jego cena to 55 milionów dolarów. Obie miejscówki posłużą za miejsce pracy dla sesji motion capture, programistów, speców od animacji i dźwiękowców. Poniżej możecie rzucić okiem na oficjalny komunikat żółto niebieskich w tej sprawie:

''Firma Capcom dąży do wykorzystania siły roboczej i nowych miejsc pracy w jak najlepszym stopniu. Chcemy aby inwestycja posłużyła koncentracji naszych zespołów, elastyczności pracowników, swobodnej wymiany informacji i przyspieszenia produkcji. Budowa tych dwóch obiektów wpłynie na przyspieszenie tempa pracy nad kolejnymi grami i lepsze wykorzystanie kapitału ludzkiego.''

Przypominam również, iż jakiś czas temu firma Capcom potwierdziła zatrudnienie stu projektantów rokrocznie przez okres pięciu lat. Polityka personalna firmy jest dość odważna, ale Ci wszyscy pracownicy muszą się gdzieś pomieścić, toteż firma buduje od podstaw dwa kolejne budynki.

Miejmy nadzieję, że przełoży się to na jakość wydawnictw i powrót wielkich serii, w niemniej wielkim stylu. Nadal czekamy na pierwsze informacje na temat  kontynuacji Resident Evil 6. Gra została średnio przyjęta przez fanów serii, a firma nie ma za bardzo pomysłu na rozwój marki. 

 

Tagi: Capcom resident evil resident evil 6