Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.04.2014 17:14
Wyśmienite zainteresowanie GTA Online - Rockstar świętuje
654V

Wyśmienite zainteresowanie GTA Online - Rockstar świętuje

Pomimo licznych problemów z serwerami i całą chmarą oszustów sieciowa zabawa w Grand Theft Auto V okazała się ogromnym sukcesem. W tej sprawie postanowił wypowiedzieć się Strauss Zelnick, dyrektor wykonawczy Take-Two, który nie kryje zachwytu nad kolejnym osiągnięciem produkcji Rockstar.

Jak się okazuje gracze bardzo chętnie tworzą swoje postacie i próbują wykonywać sieciowe zadania w Los Santos. Według danych zebranych przez Rockstar 70% graczy, którzy kupili GTA V i jednocześnie posiadający stały dostęp do Internetu postanowiło zagrać w GTA Online. Dzięki tak ogromnemu zainteresowaniu uniwersum ciągle się rozwija i twórcy nie widzą przeszkód, aby stale ulepszać i dodawać nową zawartość do tego dzieła.

Trzeba przy tym zaznaczyć, że przez lata zmieniła się sama polityka firmy. Kiedyś autorzy musieli zbierać pieniądze na każdy kolejny projekt, natomiast teraz produkcje generują stałe zyski, dlatego w korporacji nikt nie musi martwić się o dolary, a twórcy w spokoju pracują nad tytułami.

Na zakończenie warto przypomnieć, że w lutym bieżącego roku do sklepów trafiło już 32,5 miliona egzemplarzy Grand Theft Auto V, a gra przez 3 dni zarobiła miliard dolarów. 

Tagi: