Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.03.2014 17:48
Phil Spencer nowym szefem marki Xbox!
704V

Phil Spencer nowym szefem marki Xbox!

Właśnie ogłoszono, że Phil Spencer został mianowany nowym szefem marki Xbox. Do zadań znanego przedstawiciela amerykańskiej korporacji będzie zajmowanie się całym zespołem Xbox, Xbox Live, w tym muzyki, wideo oraz wszystkich projektów studia Microsoft Studios. 

Spencer będzie zajmował się wszystkimi działaniami marki Xbox – zarząd firmy postanowił połączyć poszczególne zespoły, aby pracownicy mogli ze sobą lepiej współpracować i jednocześnie rozwijać markę Xbox.

Tak przedstawia się fragment wypowiedzi nowego szefa:

Jestem niezwykle dumny z utalentowanych pracowników Xboksa z całego świata i wierzę, tak jak oni, w moc technologii, która wprowadza gry i rozgrywkę w życie ludzi poprzez konsole, komputery klasy PC, tablety oraz urządzenia mobilne. To był niezwykły rok dla Xboksa i mam zaszczyt prowadzić drużynę w tym niesamowitym czasie dla Microsoftu i branży gier

Warto wspomnieć, że Phil jest od wielu lat związany z konsolami Microsoftu. W 2007 roku został szefem europejskiego oddziału  Microsoft Studios, następnie w 2009 roku dostał awans na zastępcę prezydenta w Microsoft Studios (zastąpił Shane’a Kima, który odszedł na emeryturę). Od samego początku był odpowiedzialny za takie marki jak Halo, Gears of War, Kinect Sports, Fable, Forza Motorsport oraz Age of Empires. Jest wielkim entuzjastą nowych technologii i wprowadzania innowacyjnych rozwiązań do branży gier. 

Tagi: