Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.03.2014 23:25
Facebook kupił Oculus VR!
1286V

Facebook kupił Oculus VR!

Na oficjalnym blogu Facebooka pojawiła się wiadomość, która może odrobinę wstrząsnąć nie tylko branżą gier. Firma Marka Zuckerberga postanowiła wykupić Oculus VR! 

Całe przedsięwzięcie będzie kosztować 2 miliardy dolarów! Umowa składa się z 400 milionów dolarów w gotówce i 23,1 milionów akcji Facebooka! Transakcja (lub jak kto woli wykupienie...) zakończy się w drugim kwartale 2014 roku. 

Ta wiadomość została ogłoszona przez dyrektora generalnego Marka Zuckerberg, który ujawnił powody tej inwestycji:

Misją Oculus VR jest umożliwienie doświadczenia niemożliwego. Ich technologia otwiera zupełnie nowy rodzaj doświadczeń. Rift jest długo oczekiwany przez społeczność graczy, także deweloperzy są zainteresowani tworzeniem na tę platformę.

Co Facebook może dać wirtualnym goglom? Firma pomoże zbudować markę samego produktu oraz umożliwi łatwiejsze zbieraniu partnerów zainteresowanych tworzeniem produkcji.

Całe wydarzenie jest bardzo szokujące – do dzisiejszego dnia nie pojawiły się żadne oznaki, które miały nas naprowadzić na zainteresowanie Zuckerberga wirtualną rzeczywistością.

Trzeba przy tym zaznaczyć – Mark już teraz zapowiedział, że ma wielkie nadzieje związane z tą technologią, która może zaprezentować nową jakość w komunikacji.

Tagi: