Kuba Kleszcz Kuba Kleszcz 22.03.2014 10:10
CD Projekt pozywa Empik na ponad 10 milionów złotych!
2445V

CD Projekt pozywa Empik na ponad 10 milionów złotych!

Do Sądu Okręgowego w Warszawie trafiły dwa pozwy złożone przez CD Projekt. Pierwszy z nich dotyczy zaległych opłat za faktury na kwotę 1,3 mln złotych, a drugi dotyczy 9 mln złotych wymuszonych przez Empik za możliwość pojawienia się produktów CDP w ofercie sklepu.

Jeden z pozwów czeka, aż ustalony zostanie termin rozprawy. Wobec drugiego natomiast Empik odwołał się od nakazu zapłaty.

Z powodu tajemnicy handlowej, która obowiązuje obie strony, nikt nie jest póki co w stanie wypowiedzieć się w sposób rzucający jakiekolwiek światło na sprawę. Tak wygląda wypowiedź Adama Kicińskiego z CDP:

Sprawa jest w toku, nie chcemy się wdawać w szczegóły.

Nie jest to pierwszy przypadek skarg na prowadzenie interesów z Empikiem. Skarżyli się m.in. wydawcy książek, a jedna z ich spraw trafiła do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, jednak z nikłym skutkiem.

Inny przypadek dotyczył czołowego dostawcy muzyki w naszym kraju, Dużego Domu Dystrybucyjnego, który miał dość niewywiązywania się przez Empik ze swoich zobowiązań finansowych do tego stopnia, że wstrzymali swoje dostawy, aż ten nie ureguluje płatności (a zaległości wynosiły wtedy 18 mln zł).

Jeśli sprawa rzeczywiście wygląda tak, jak prezentują to pozwy sądowe złożone przez CDP, to jako gracze trzymamy kciuki za sukces wydawcy.

Źródło: biztok.pl

Tagi: CD Projekt empik sąd