Roger Żochowski Roger Żochowski 13.03.2014 13:14
Nintendo Express: Nowości w eShopie, Mario Golf, nowa Zelda, Sonic Boom, Walking Dead itd.
2959V

Nintendo Express: Nowości w eShopie, Mario Golf, nowa Zelda, Sonic Boom, Walking Dead itd.

Witajcie w drugim odcinku Nintendo Express. Zgodnie z Waszymi prośbami każdy kolejny odcinek działu będzie pojawiał się w czwartek i zahaczał o aktualizację eShopu. Piszemy także o nowej Zeldzie, Sonic Boom, najbardziej wyczekiwanych grach przez użytkowników Famitsu i kilku innych ciekawych kwestiach. Zapraszamy. 

Aktualizacja eShopA oto i  pierwsza aktualizacja sklepiku Nintendo na łamach NE. Oprócz oferty nowych gier jak zwykle nie zabrakło wszelkiego rodzaju czasowych promocji i zniżek. Przypominam też o premierze Yoshi's New Island, bowiem gra warta jest grzechu. 
 

Wii U eShop
Double Dragon - €4,99
Super Dodge Ball - €4,99
 
Tymczasowe obniżki
BIT.TRIP Presents: Runner 2 Future Legend of Rhythm Alien - €3,99 (poprzednio €11,99) do 20 marca
Dr. Luigi - €9,99 (poprzdnio €14,99) do 18 marca
Super Mario Bros. 2 - €2,49 (poprzdnio €4,99) do 18 marca
 
3DS eShop
Pokémon Link: Battle! - €7.99
Cube Tactics – €4.99
Cubit The Hardcore Platformer Robot – €4.99
Yoshi’s New Island – €39.99
 
Tymczasowe obniżki
Star Wars Pinball - €3,49 (poprzednio €6,99) do 20 marca
Luigi's Mansion 2 - €35,99 (poprzednio €44.99) do 18 marca 
Super Mario Bros. 2 - €2,49 (poprzednio €4.99) do 13 marca 
Marvel Pinball 3D - €3,49 (poprzednio €4.99) do 20 marca 
Zen Pinball 3D - €2,49 (poprzednio €6,99) do 20 marca 
Wakedas - €1,99 (poprzednio €2.99) do 27 marca 
Witch & Hero - €1,99 (poprzednio €4.00) do 27 marca 
World Conqueror 3D - €3,99 (poprzednio €4.99) do 27 marca

 

Kolejna Zelda mniej liniowa?


 

Legendarny producent serii Zelda, Eiji Aonuma, przyznał, że ostatnie części gry, poza A Link Between Worlds, nie spełniły do końca jego oczekiwań. Dlaczego?
 
Ostatnie części serii były dość liniowa, ponieważ uważałem, że obecnie gracze nie lubią się gubić, zastanawiać co robić dalej, lub gdzie szukać rozwiązania.
 
Eiji doszedł jednak do wniosku, że chciałby przywrócić emocje towarzyszące klasycznym odsłonom serii Legend of Zelda, w których gracz często nie wiedział co go może spotkać. Czy to oznacza, że kolejna Zelda będzie jeszcze mniej liniowa? Miejmy nadzieję, że tegoroczne E3 chociaż trochę odsłoni tajemnicę. 


Sonic Boom będzie grą dla dzieci

Serwis Gamasutra opublikował nowy wywiad, którego bohaterem jest Bob Rafei z Big Red Button odpowiedzialny za redesign Sonica. Okazuje się, że Sega nie miała zbyt wielu zastrzeżeń do zaproponowanych zmian.  
 
Na szczęście dostaliśmy dużo więcej swobody niż przewidywałem. Od samego początku ściśle współpracowaliśmy z Segą, Iizuka-sanem oraz Sonic Team, rozważając nasze wstępne propozycje i określając jakich granic przekraczać nie możemy. Byli bardzo otwarci na kwestie wyglądu świata, mechaniki, wrogów, złoczyńców czy NPCów.
 
W tym samym wywiadzie możemy przeczytać, że targetem dla dewelopera są dzieci w wieku 6-11 lat, które będą chciały ukończyć grę z przyjaciółmi bądź rodziną. Mimo takiej polityki zagorzali fani marki i doświadczani gracze również mają znaleźć tu wyzwanie. Pytanie czy uda się upiec dwie pieczenie na jednym ogniu? Z całym wywiadem możecie zapoznać sie tutaj. 

 

W szachy zagramy jeszcze w marcu

Niezależne studio Ripstone Games ogłosiło, że Pure Chess pojawi się na Wii U i 3DS w przyszłym tygodniu – dokładnie 20 marca. Gra miała zadebiutować na systemach Nintendo w zeszłym roku, ale ze względu na problemy z dewelopingiem data premiery była ciągle przesuwana. Deweloper potwierdził, że funkcja cross-platform znalazła się na pokładzie i pozwoli użytkownikom Wii U i 3DSa na wspólną grę. Poniżej najnowszy trailer.  

Nowe materiały z Mario Golf

Nintendo wypuściło nowy trailer Mario Golf : World Tour. Ukazano w nim planszę Cheep Cheep Lagoon, oraz postać Daisy ciorającą rzecz jasna w golfa. A żeby nudno nie było - robi to pod wodą. Premiera gry już w maju oczywiście na 3DSa. Ninny podzieliło się też z fanami wyglądem europejskiej okładki. Oba materiały poniżej. 

Nadchodzą SummonyTheatrhythm Final Fantasy: Curtain Call na 3DSa doczekało się małego update'u informacji. Znany japońskim graczom magazyn Jump poinformował na swoich łamach, że gra pozwoli nam wezwać summona Knights of the Round (Final Fantasy VII), oraz... chocobosa.

 

Najbardziej pożądane gry przez czytelników Famitsu

Czytelnicy japońskiego magazynu Famitsu po raz kolejny wzięli udział w glosowaniu na najbardziej wyczekiwane gry. Na pierwszym miejscu znalazła sie piąta Persona, a tuż za nią Final Fantasy XV. Trzecia pozycja na pudle przypadła Nintendo, a konkretnie Mario Kart 8.  
 

01/. [PS3] Persona 5 (Atlus) – 991 głosów
02/. [PS4] Final Fantasy XV (Square Enix) – 799 głosów
03/. [Wii U] Mario Kart 8 (Nintendo) – 772 głosów
04/. [3DS] Monster Hunter 4 Ultimate (Capcom) – 689 głosów
05/. [PS3] Samurai Warriors 4 (Tecmo Koei) – 625 głosów
06/. [PS4] Kingdom Hearts III (Square Enix,) – 528 głosów
07/. [3DS] Persona Q: Shadow of the Labyrinth (Atlus) – 504 głosów
08/. [PS3] Tales of Zestiria (Namco Bandai) – 474 głosów
09/. [PS4] Metal Gear Solid V: The Phantom Pain (Konami) – 452 głosów
10/. [PS3] 3rd Super Robot Wars Z Jigoku-Hen (Namco Bandai) – 392 głosów
11/. [PS3] The Last Remnant (Square Enix) – 322 głosów
12/. [Wii U] Super Smash Bros. for Wii U (Nintendo) – 316 głosów
13/. [Wii U] Hyrule Warriors (Tecmo Koei) – 297 głosów
14/. [3DS] Game Center CX 3-Chome no Arino (Namco Bandai) – 292 głosów
15/. [3DS] Bravely Second (Square Enix,) – 290 głosów
16/. [PS4] Watch Dogs (Ubisoft) – 289 głosów
17/. [3DS] New Love Plus+ (Konami) – 285 głosów
18/. [PS3] The Evil Within (Bethesda Softworks) – 284 głosów
19/. [PS4] The Evil Within (Bethesda Softworks) – 276 głosów
20/. [PS4] Metal Gear Solid V: Ground Zeroes (Konami) – 274 głosów
21/. [3DS] Super Smash Bros. for Nintendo 3DS (Nintendo) – 257 głosów
22/. [3DS] Theatrhythm Final Fantasy: Curtain Call (Square Enix) – 239 głosów
23/. [3DS] Senran Kagura 2: Deep Crimson (Marvelous AQL) – 216 głosów
24/. [PSV] Freedom Wars (SCEJ) – 199 głosów
25/. [PSV] Hatsune Miku Project Diva F 2nd (Sega) – 170 głosów
26/. [PS3] 3rd Super Robot Wars Z Jigoku-Hen (Namco Bandai) – 169 głosów
27/. [PSV] Sword Art Online: Hollow Fragment (Namco Bandai) – 167 głosów
28/. [PS3] The Last Guardian (SCEJ) – 159 głosów
29/. [3DS] Hero Bank (Sega) – 153 głosów
30/. [PS3] Mobile Suit Gundam Side Stories (Namco Bandai) – 151 głosów
 
Łącznie głosów: 11,316

 

Kamen Rider: Battride War II - nowe szczegóły i teaser

Namco Bandai podzieliło się nowymi informacjami na temat Kamen Rider: Battride War 2. Główna historia skupi się na losach takich postaci jak Baron, Ryugen i Gaim. Inni potwierdzeni bohaterowie to m.in. Strawberry Arms, Pineapple Arms, Ryuga, Auto Vajin i Bujin Gaim. Jest  to druga część produkcji na licencji niezwykle popularnego japońskiego serialu, którego początki sięgają lat 70. ubiegłego wieku Sequel pojawi się na PlayStation 3 i Wii U w dniu 26 czerwca, choć póki co tylko w Japonii. Poniżej teaser, a w galerii znajdziecie screeny. 
 

Shovel Knight opóźnione

Yacht Club Games potwierdziło za pośrednictwem strony na Kickstarterze, że Shovel Knight zaliczy poślizg. Gra pierwotnie miała pojawić się na rynku 31 marca. Deweloperzy uspokajają, że opóźnienie dotyczy tylko kilku tygodni i pozwoli na dopracowanie produktu.

 

Twórca Walking Dead... fanem Nintendo

Roberta Kirkmana z nazwiska zapewne niewielu z Was kojarzy. Podpowiem, że gość odpowiedzialny jest między innymi za serię The Walking Dead. A ta jak zapewne już wiecie, nie stroni od przemocy, latających flaków i scen gore. Okazuje się, że Robertowi nie przeszkadza to ani trochę w byciu fanem gier Nintendo. Na Twitterze domaga się wręcz wydania Mario Kart 8. Cierpliwości panie Robercie, nie pan jeden czeka :)
Unboksingi, czyli kącik kolekcjonera

W dzisiejszej odsłonie NE mam dla Was dwa unboksingi. W pierwszym możecie zobaczyć jak prezentuje się figurka Luigiego (z gry Luigi Mansion), która promuje niejako członkostwo w klubie Nintendo. Drugi z filmików skupia się na pierwszych chwilach z Yoshi's New Island. Zamawiając w Europie preoreder można było się załapać na  małą "saszetką" w kształcie jaja na karty z grami na 3DS-a.To tyle w drugim odcinku Nintendo Express. Przypominam, że dział będzie pojawiał się w czwartki, choć nie wykluczam, że przy większej ilości informacji zawita na PPE częściej niż raz w tygodniu. Jednocześnie uspokajam, że najważniejsze i duże newsy dotyczące konsol Nintendo będą lądowały tak jak do tej pory na głównej jako osobne wiadomości. Na pożegnanie zaś mały suchar. 

Tagi: nintendo ekspress