Deweloper GoldenEye krytykuje Activision

Gry
806V
Deweloper GoldenEye krytykuje Activision
Bartosz Dawidowski | 04.09.2010, 01:45

Martin Hollis był jednym z deweloperów odpowiedzialnych za przełomowego, oryginalnego GoldenEye'a na Nintendo 64. Dzisiaj ten twórca ma kilka rzeczy do przekazania Activison... i nie są to zbytnio miłe słowa.

Martin Hollis był jednym z deweloperów odpowiedzialnych za przełomowego, oryginalnego GoldenEye'a na Nintendo 64. Dzisiaj ten twórca ma kilka rzeczy do przekazania Activison... i nie są to zbytnio miłe słowa.xxxxx


Martin Hollis wydaje się być zniesmaczony remake'iem GoldenEye na Wii. Deweloper wypowiedział się w magazynie Nintendo Magazine na temat działalności Activision:

"Sądzę, że wskrzeszenie GoldenEye'a jest wyłącznie biznesową decyzją. "Ta nazwa ma pewną wartość, więc ją wykorzystajmy" - tak działa Activision. Trudno mi sobie wyobrazić, by szefostwo Activision było podniecone oryginałem i, że chciałoby teraz oddać mu sprawiedliwość w remake'u. W istocie trudno mi sobie wyobrazić, by oni byli podekscytowani jakąkolwiek grą. W mojej spojrzeniu Activision chce dziś się stać nowym EA, tylko że jeszcze mocniej. Myślę, że świetnie im to wychodzi".

Mocno sarkastyczna wypowiedź. Dawny deweloper GoldenEye'a nie odkrył jednak Ameryki - zadaniem wydawców zawsze będzie pomnażanie zysków, wyszukiwanie marek, które mogą przynieść duże dochody. Choć faktycznie trzeba przyznać Hollisowi rację - Activision wiedzie dziś prym w apetycie na kasę graczy. Nie można jednak zapomnieć, że Rare przy GoldenEye na N64 również wykonało skok na kasę - postawienie na markę Jamesa Bonda było przecież decyzją biznesową w najwyższym stopniu.

Na szczęście Hollis wypowiedział się w przychylniejszym tonie pod adresem Eurocom, dewelopera remake'u GoldenEye: "Eurocom to dobra firma, jestem pewny, że zrobili co mogli i dali z siebie wszystko". Nie powiem jednak, bym po tych wypowiedziach był spokojny o jakość tego projektu...


 

Źródło: własne

Komentarze (66)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper