Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 31.12.2013 09:11
Szansa na bankructwo Sony w przeciągu dwóch lat? 76%
3711V

Szansa na bankructwo Sony w przeciągu dwóch lat? 76%

O problemach finansowych Sony piszemy od lat. Sprawa jest bez wątpliwości poważna - na tyle, że japońska firma zmuszona została w tym roku m.in. do sprzedaży swojego biurowca w Tokio i Nowym Jorku. Czy możliwe, by elektroniczny gigant ogłosił bankructwo w najbliższym czasie?

Wizja niewypłacalności wisi nad każdym przedsiębiorstwem i jest to normalny mechanizm w kapitalizmie. Serwis Macroaxis, którym posługują się inwestorzy i analitycy rynkowi, wskazuje prawdopodobieństwo wystąpienia takiego niefortunnego scenariusza w przeciągu dwóch najbliższych lat. Pomimo działań restrukturyzacyjnych Sony niestety nie imponuje swoim wynikiem. Analitycy z Macroaxis oceniają szansę na upadek firmy na 76% w przeciągu 24 miesięcy (dane z 30 grudnia 2013 r.). Wzięto tu pod uwagę również najświeższe wyniki finansowe, zgłaszane przez spółkę. Dla porównania ryzyko w przypadku Apple wynosi 2%, Microsoftu 1%, a Nintendo 22%.

Sony traciło przez lata przez oddziały spoza branży interaktywnej rozrywki. Szczególnie problematyczne dla firmy okazały się telewizory, na które japońska korporacja nie mogła znaleźć nabywców. Miejmy nadzieję, że restrukturyzacja i dobra sprzedaż PlayStation 4 podniesie znacząco wyniki całej spółki.

Tagi: bankructwo finanse PlayStation 4 Sony