Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 27.12.2013 08:13
Hakerzy rozdają bajońskie sumy - ekonomia GTA Online w zgliszczach
6323V

Hakerzy rozdają bajońskie sumy - ekonomia GTA Online w zgliszczach

Rockstar ma w ostatnich dniach problemy z utrzymaniem stabilności serwerów Grand Theft Auto Online. Ale to akurat było do przewidzenia - zapewne mnóstwo osób znalazło pod choinką swoją kopię Grand Theft Auto V i postanowiło przyłączyć się do szaleństwa. Poważniejszy problem jest inny...

Okazuje się, że grupa hakerów niszczy ekonomię Grand Theft Auto Online. Problem dotyczy - z tego co nam wiadomo – tylko wersji gry z PS3. Wielu graczy zgłasza, że otrzymało od anonimowych osób pakiety wirtualnych pieniędzy - np. 100 mln dolarów. Efektem takich działań jest oczywiście niszczenie przyjemności z rozgrywki i destrukcja ekonomii gry. W końcu po co się o cokolwiek starać, skoro mamy wszystko podane na tacy?

Rockstar zapewnia, że uczciwi gracze nie mają się czego obawiać i że administratorzy będą banować tylko hackerów. W społeczności fanów GTA Online zapanowała jednak panika, że systemy firmy mogą automatycznie blokować użytkowników, na których kontach pojawiły się tak bajońskie sumy. Niektórzy gracze postulują nawet "zresetowanie" serwerów - czyli przywrócenie kont wszystkich graczy do poziomu zerowego.

Tagi: