Maciej Klimaszewski Maciej Klimaszewski 16.12.2013 14:02
Forza Motorsport 5 ze zmiennymi warunkami pogodowymi i nocnymi wyścigami? Marne szanse
714V

Forza Motorsport 5 ze zmiennymi warunkami pogodowymi i nocnymi wyścigami? Marne szanse

Piąta odsłona Forzy to diabelnie grywalne wyścigi i jeden z najlepszych, jeżeli nie najlepszy, exclusive na Xboksa One. Wielu graczy spodziewało się jednak po najnowszym dziecku Turn 10 wprowadzenia dynamicznych warunków pogodowych i możliwości ścigania się w nocy. Twórcy nie zaimplementowali obu powyższych elementów, stawiając na grafikę wyświetlaną w 1080p/60fps.

Kreatywny dyrektor marki, Dan Greenwalt, w wywiadzie dla IGN powiedział, że dorzucenie zmiennych warunków pogodowych i wyścigów nocą w Forza Motorsport 5 nie jest jedynie kwestią mniejszego lub większego patcha:

Gdy zabieramy się za coś, robimy to od początku do końca. To oznacza fizykę, zmienne warunki, dosłownie wszystko. Nie jest to więc rzecz, którą łatwo wprowadzić za pomocą patcha. 


Ściganie się po zmroku i nie będące jedynie kosmetycznym efektem warunki atmosferyczne wymagałyby całkowitego przebudowania zawartych w grze torów wraz z oświetleniem i efektami cząsteczkowymi. Turn 10 odeszło od tematu na rzecz betonowych 60 klatek animacji na sekundę i obrazu wyświetlanego w pełnym HD. Cóż, może upragnionych nowości doczekamy się w 6 albo 7 odsłonie serii. 

Tagi: