Maciej Klimaszewski Maciej Klimaszewski 06.12.2013 16:50
Startowe tytuły to jedynie przedsmak mocy Xboksa One
1118V

Startowe tytuły to jedynie przedsmak mocy Xboksa One

Gry towarzyszące premierze Xboksa One - Forza Motorsport 5, Ryse: Son of Rome, Dead Rising 3 i Killer Instinct - to jedynie początek możliwości amerykańskiego next-gena, o czym z dumą zapewnił Phil Harrison. Z biegiem czasu konsola wymierzała nam będzie kolejne, coraz mocniejsze podbródkowe. 

W wywiadzie dla OXM Harisson zakomunikował, iż wraz z doświadczeniem deweloperów i co rusz ulepszanymi narzędziami, gry na nową konsolę Microsoftu stawały się będą coraz lepsze, ładniejsze i bardziej rozbudowane:

Jeżeli siedzicie w temacie od dłuższego czasu, to wiecie jak sprawy mają się z kolejnymi platformami. Spoglądając na gry wydane w pierwszym roku życia konsoli z perspektywy dekady jej funkcjonowania na rynku, będziecie zdumieni różnicą jakości. To kombinacja ciągłego ulepszania narzędzi i lepszego zrozumienia unikatowej architektury sprzętu przez deweloperów.

Szef europejskiego oddziału Microsoft Studios wspomniał także o magicznej chmurze, która teoretycznie oferuje nieograniczone możliwości rozwoju, głosowym interfejsie nowego Kinecta i dostępnych obecnie usługach typu SmartGlass i DVR, które stanowią zaledwie ułamek planowanej funkcjonalności Xboksa Ona.

Tagi: dead rising 3 forza motorsport 5 killer instinct microsoft ryse: son of rome xbox one