Relacja - Pog(R)adajmy: inteGRAtion Party Edition

Relacja
17781V
Relacja - Pog(R)adajmy: inteGRAtion Party Edition
redakcja | 15.09.2013, 13:17

Sporo osób pytało mnie jak było na Pog(R)adajmy: inteGRAtion Party Edition. I wiecie co? Analizując nasze już trzecie spotkanie z cyklu Pog(R)adajmy mogę stwierdzić jedną rzecz. Takich sobotnich imprez jak edycja inteGRAtion Party Edition potrzeba nam więcej.

Wcześniej myślałem aby sobotnie spotkanie organizować raz w roku. Wiele osób krzywiło się na ten pomysł twierdząc, że to stanowczo za rzadko. Dlatego będę starał się rozważyć weekendowe spotkania na co najmniej raz na pół roku. Ponieważ było warto. Było nas dużo, przyjechali Gracze z różnych regionów Polski (szczególne pozdrowienia dla Bartka Gierczaka ze Szczecina, który jeżeli dana impreza growa odbywa się w weekend, pojawia się praktycznie na każdej), sponsorów nam wysypało od grona (co też Wam drodzy fundatorzy nagród będę słodził, po prostu dzięki! :) ) i tak jakby jedynie drugi raz, pomimo przeznaczonej większej ilości godzin na nasze spotkanie, lekko znowu na wszystko zabrakło czasu. Dajecie wiarę?

 

Pog(R)adajmy: inteGRAtion Party Edition - Warszawa, 31.08.2013 r.

Na miejscu miałem być o 18:00, w rzeczywistości byłem o 19:00. To i tak dobrze, ponieważ nasze wydarzenie rozpoczynało się o 20:00. Skąd tak duży poślizg? Ano za sprawą... Intensywnego ataku sponsorów na kilka godzin przed spotkaniem :) Jeżeli śledziliście mojego bloga w tym czasie, mogliście zauważyć, że zaledwie w przeciągu 2 godzin, nasza impreza zyskała 3 nowych sponsorów. Są nimi Magazyn Gamer, który na poczet inteGRANIA zaoferował 4 gry Pay Day 2 (PC) wydane w cyfrowej dystrybucji, następnie Klan OFPS, który zaoferował 2 kubki nawiązujące do serii Killzone oraz PaD.tv, które do worka nagród dorzuciło aż 6 gier indie (PC) wydanych również w cyfrowej dystrybucji. A jeszcze kilka dni wcześniej firma Techland podesłała nam 3 puszki energetyków Dead Island: Riptide, a Brona Culura pochwaliła się ufundowaniem nam gry planszowej "Kolejka". O tym, że to nie były ostatnie ufundowane nagrody dowiedziałem się już na spotkaniu... W skrócie: GameFaction wraz z CD Projekt RED dorzucili grę Wiedźmin 1 i 2 (PC) w cyfrowej dystrybucji, Brona Cultura zaoferowała kolejne 3 zestawy kart do gry Wolsung, oraz 2 startery do gry Weto, z kolei nowe studio Chicken in the Corn zaoferowało 1 kod swojej dopiero co powstającej produkcji 1heart, która wyląduje w rękach szczęśliwca zaraz po premierze. Dodajcie do tego koszulki z serii Call of Duty i Prototype 2 oraz czapki Call of Duty ufundowane przez Licomp Empik Multimedia, kapitalnego drinka (zobaczcie wideo!) ufundowanego przez Level Up oraz browara ufundowanego przez organizatora czyli blog Graczem od dziecka, a będziecie w stanie wyobrazić sobie ogrom nagród jakie można było zdobyć w losowaniu do inteGRANIA. A wisienką na torcie była możliwość wygrania Game Boy'a Color z pudełkiem wraz z dwoma grami Super Mario Bros Deluxe oraz Tetris DX również z pudełkami. I nam się konwencja inteGRANIA nieco zmieniła :) Nagrody, które pierwotnie miały być tylko zachęcaczem, jedynie dodatkiem, wyszły na pierwszy plan. Ale to chyba mimo wszystko w porządku, nie? :) Dajcie znać co o tym myślicie, tak btw!

 
Na Pog(R)adajmy: inteGRAtion Party Edition stawili się m.in. pracownicy firm: Techland, CD Projekt RED, CI Games, People Can Fly, Sony Computer Entertainment Polska, Chicken in the Corn, Testronic Labs, Magazyn Gamer, Brona Cultura, All in, Vipmultimedia.pl, PaD.tv, GameFaction, HCgamer, Grające kobiety, Sexy Cosplay, Mortal Kombat Poland, Nephilim Cosplay, Gamedec - badanie i projektowanie gier, The Armory, klan OFPS, Brunecia, GMIX.pl, BACKDASH.
 

Przebieg spotkania

Rozpoczęliśmy punktualnie od drobnego przywitania. Podziękowałem wszystkim za przybycie oraz zabrałem się za wymienianie i dziękowanie 33 mediom, które wspomniały o naszym spotkaniu. Przedstawiciele wymienionych mediów, którzy byli z nami obecni, otrzymali gromkie brawa. Warto wspomnieć, że informacja o drugim spotkaniu została opublikowana przez 17 mediów, tak więc zainteresowanie naszym wydarzeniem chyba stopniowo rośnie (wow). Z tego miejsca chciałem jeszcze raz podziękować najmocniej magazynowi PSX Extreme, który umieścił informację o naszym spotkaniu, a także PPE.pl za częste wspominanie o naszym wydarzeniu jak i również konkursach, które przeprowadzaliśmy w ramach Pog(R)adajmy oraz kolejne główne podziękowanie dla PaD.tv za informowanie o Pog(R)adajmy co tydzień przy okazji każdego PADcastu. Dziękuję ogromnie także firmie The Armory za wyprodukowanie limitowanej serii koszulek dotyczącej naszego wydarzenia (!!!) oraz Maciejowi Szefferowi i Maciejowi Mechlińskiemu za pomoc w wielu obszarach. Na koniec, ale również bardzo istotne, podziękowania dla lokalu Level Up za rezerwację całego jednego piętra w sobotę, specjalnie na potrzeby naszego spotkania, całkowicie za darmo (szacunek!!!).

 
Po podziękowaniach przyszedł czas na swobodną rozmowę. Jedni udali się do baru, drudzy poszli pogierać na konsolach, trzeci uruchomili gry planszowe, czwarci oddawali się dyskusji na tematy ściśle związane ze światem gier. Tak jak wspominałem, w relacji nie mam zamiaru przytaczać tematyki rozmów spontanicznych, aby zapewnić komfort wszystkim uczestnikom spotkania, ale mogę wspomnieć jedynie ze swojej perspektywy, że urwałem ciekawą pogawędkę o scenie Guitar Hero w Polsce. Mogę również już teraz zapowiedzieć, że na następnym spotkaniu pojawi się co najmniej jeden, już zarezerwowany, oficjalny temat.

 
O godz. 22:22 rozpoczęliśmy inteGRANIE. Na początku wręczyłem nagrody w postaci koszulek z serii Call of Duty i Prototype 2 ufundowanych przez Licomp Empik Multimedia, w konkursie związanym z PSX Extreme i datą sierpniowego spotkania. Następnie zabrałem się za losowanie par oraz nagród. Jak na złość, praktycznie większość osób dobierała się w pary damsko-damskie i męsko-męskie. Piszę "jak na złość", ponieważ wśród uczestników pojawiło się z tego powodu odczuwalne pewne rozczarowanie :) Ale mimo to pary damsko-męskie do wspólnego grania również się tworzyły. Forma losowania moim zdaniem była teraz nieco usprawniona, przebiegła szybciej niż ostatnio i trochę bardziej ciekawie (losowali na zmianę kobiety i mężczyźni), ale i tak z powodu dużej ilości nagród całość nam się nieco przesunęła w czasie. Chociaż nie widziałem specjalnego niezadowolenia z tego powodu :) No może wśród osób, które 3 razy z rzędu nie mogły wygrać nagrody ;) Ale pamiętajcie! Główną ideą inteGRANIA jest inteGRANIE ( ;) ).

 
Już na sam koniec inteGRANIA pozostawiłem wyłonienie zwycięzcy, który ze spotkania miał wyjść z konsolą Game Boy Color w wersji Clear Purple wraz z pudełkiem oraz grami Super Mario Bros Deluxe i Tetris DX również posiadającymi pudełka. Fundatorem nagrody jest lokal Level Up oraz blog Graczem od dziecka. Zadanie konkursowe było proste. Należało w komentarzu na blogu odpowiedzieć na pytanie "czy uważasz siebie za gracza od dziecka?" i swoją odpowiedź, niezależnie czy jest pozytywna, neutralna czy negatywna, uzasadnić. Następnie należało przyjść na spotkanie ze swoim egzemplarzem PSX Extreme, ponieważ uważam, że należy wspierać naszą kapitalną pod względem jakościowym, prasę konsolową. Z pośród 8 zgłoszeń, na spotkaniu stawiło się 6 osób, lecz Extremów było tylko 5. Było to spowodowane tym, iż jedna para małżeńska chciała przystąpić do konkursu posiadając 1 egzemplarz. Decyzję tę oddałem w ręce innych uczestników konkursu i stosunkiem 2 do 1 zdecydowano, że tylko jedna osoba z tej pary może wziąć udział w konkursie. Było to motywowane również tym, że druga para, która również brała udział w konkursie, posiadała 2 egzemplarze Extrema. Rozpoczęło się losowanie. Pierwszy los nie był trafiony. Drugi i trzeci należał do pary, która przyszła na spotkanie z dwoma Extremami. Niestety, również oba losy były puste. Pozostały już tylko dwie karteczki, jedna z nagrodą, a druga z niczym. Obaj pozostali zawodnicy zdecydowali, że pierwszeństwo w losowaniu będzie miała kobieta. Dodam tylko, że drugim, który walczył jeszcze o Game Boya Color była osoba, której partnerka nie mogła wziąć udziału w konkursie ze względu na wspomniane nie posiadanie przy sobie PE. Oczywiście pojawiły się pewne głosy, że być może pomyliłem się i wszystkie losy miały okazać się pustymi. Przedostatnia osoba wybrała swój los, który okazał się... nie być wygraną! Tak więc... Formalne wyciągnięcie ostatniej karteczki... Otworzenie i... Wyłoniliśmy zwycięzcę, który otrzymał od lokalu Level Up i bloga Graczem od dziecka konsolę Game Boy Color! :) A więc jednak, pomimo niemożności "wystawienia" również swojej partnerki do walki o nagrodę, GBC trafił w ręce pary, która wzięła udział w konkursie na przedstawionych, sprawiedliwych dla wszystkich zasadach :) Euforii nie brakowało, łez na szczęście nie było ;) Ale zadowolenie w oczach zwycięzcy było po prostu bezcenne :) Jeszcze raz moje wielkie gratulacje! Oby do następnego takiego konkursu! :D


 
Warto również wspomnieć, że wśród uczestników pojawiło się mnóstwo osób, które były ubrane w odzież dla Graczy (z głównym wskazaniem na uwielbiane przeze mnie koszulki!). Pojawiły się osoby z koszulkami z gier m.in. Dark Souls, Metal Gear Solid ( ;) ), Wiedźmin, Assassins's Creed, Mario czy GTA 5 (pełną galerię zdjęć znajdziecie poniżej!). Co jednak równie istotne, przetarliśmy szlaki w promocji przebierania się w stroje cosplay! Na spotkaniu pojawiła się postać z serii Assassins's Creed oraz Pokemon! Uważam, że zdecydowanie warto będzie wesprzeć ten pomysł być może jakimiś specjalnymi nagrodami. Chociaż już teraz osoba za cosplay Assassins's Creed otrzymała grę Wiedźmin 1 i 2 (PC) ufundowaną przez GameFaction i CD Projekt RED, z kolei cosplay'erka Charmandera z serii Pokemon otrzymała piwo ufundowane przez blog Graczem od dziecka :) Przecieramy szlaki. Chcemy więcej!


 
Ostatnim głównym punktem programu okazał się turniej w Guitar Hero. Na miejscu nie zabrakło niespodzianek, ponieważ dwa dni przed wydarzeniem, goście, które korzystali ze sprzętu należącego do lokalu Level Up, uszkodzili mikrofon i perkusję. Mikrofonowi został wyrwany kabel, z kolei perkusja miała problem z częstym rozłączaniem się. Wpłynęło to na konieczność zastosowania zmian w regulaminie i za porozumieniem z uczestnikami turnieju, zdecydowaliśmy się rozegrać zawody typowo for fun. Dlatego zamiast do mikrofonu z GH śpiewaliśmy do prawdziwego, ale wyłączonego, a teksty piosenki wyświetlaliśmy... na komórkach. Z kolei problem z perką, no cóż, jak się rozłączyło to jeżeli po pauzie mogliśmy grać dalej, dawaliśmy czadu nie przejmując się specjalnie usterkami. Warto wspomnieć, że do zawodów zapisało się 5 zespołów składających się z kompletu 4 osób. Śpiewaliśmy po wybrane 2 utwory. Następnym razem, na sobotnim spotkaniu, ten punkt programu będzie składową rozbudowanej formy inteGRANIA bo w takim wydaniu spisał się doskonale :) Samemu grałem później już w dwóch zespołach, w jednym na wokalu, w drugim na elektryku i wspominam to naprawdę konkretnie.


 
Jeszcze w trakcie trwania popisów w Guitar Hero, miałem przyjemność wręczyć jednej ze zwyciężczyni inteGRANIA, specjalny drink ufundowany przez lokal Level Up. Dlaczego tak ten wątek wypunktowałem na początku relacji? Zobaczcie sami, m.in. jakie drinki można nabyć w lokalu Level Up.
 

Zakończenie

Po turnieju, o godzinie ok. 2:00 w nocy (?) przyszedł czas na dalsze rozmowy oraz granie w gronie osób, które mogły z nami dalej pozostać. Tak jak wspomniałem na samym początku, uważam, że warto jest tworzyć takie wydarzenia dla społeczności Graczy. Mam cichą nadzieję, że dzięki Pog(R)adajmy utworzy się pewna sieć nowych kontaktów wśród osób zapalonych naszym hobby. Od września ruszamy z ponownymi spotkaniami w co drugą środę miesiąca w lokalu Level Up w Warszawie. Jeżeli masz chęć spotkać się, porozmawiać o grach, pograć, czegoś się napić w gronie równych Tobie pasjonatów, zapisz sobie ten czas w kalendarzu na godzinę 20:00-23:00. Ja już z tego miejsca nie mogę doczekać się następnego Pog(R)adania!


 
Chciałem bardzo serdecznie podziękować Okami oraz Alicji Kwaśniewskiej za pomoc w zrealizowaniu foto-relacji oraz jeszcze raz podziękować Okami za pomoc przy rozdawaniu nagród podczas inteGRANIA! Dzięki wielkie!
 
PSX. Pog(R)adajmy odbywa się cyklicznie w każdą drugą środę miesiąca w Warszawie. Nie ukrywam, że ten termin jest dyktowany dwoma czynnikami. Regularnie co miesiąc nie jesteśmy w stanie wynająć lokalu za darmo w soboty, po drugie spotkania te są ukierunkowane na Graczy i pracowników z branży gier mieszkających w Warszawie i okolicach (siłą rzeczy). Ale, jeżeli chciałbyś zorganizować Pog(R)adajmy w swoim mieście (Poznań, Bydgoszcz, Włocławek, Wągrowiec, Dębki... Leeds, Londyn itd.) daj mi znać na e-mail: [email protected] a pomogę w realizacji Twojego pomysłu. Pamiętajcie, jeżeli czegoś bardzo chcemy i nie ma specjalnych sztucznych ku temu przeszkód, to wszystko jesteśmy w stanie zrobić. Ja na pewno, choć jedynie na odległość, mogę służyć pomocą.

Do następnego!
 

Organizatorem spotkań Pog(R)adajmy jest blog Graczem od dziecka.
 
Utworzona grupa na Facebook'u dla wszystkich uczestników Pog(R)adajmy: Pog(R)adajmy - Spotkanie Wszystkich Graczy
 
Utworzona grupa na Steam dla wszystkich uczestników Pog(R)adajmy: Pog(R)adajmy - Spotkania Wszystkich Graczy
 
 
Nasze spotkania odwiedzali pracownicy firm: CD Projekt RED, Techland, People Can Fly, CI Games, Sony Computer Entertainment Polska, QLOC, Testronic Labs, World-LooM, CreativeForge Games, Chicken in the Corn, Magazyn Gamer, The Armory, Madgames, Stargame, PaDtv, GameFaction, HC Gamer, Polskie gry komputerowe, Grające kobiety, Sexy Cosplay, Mortal Kombat Poland, Nephilim Cosplay, Gamedec - badanie i projektowanie gier, Vipmultimedia.pl, Brona Cultura, All In, klan OFPS, BEST Gamers Tournament, Brunecia, GMIX.pl, BACKDASH, , Level Up, Graczem od dziecka oraz freelancerzy.
 
Pog(R)adajmy dotychczas sponsorowali: Licomp Empik Multimedia, Techland, Brona Cultura, Magazyn Gamer, klan OFPS, PaDtv, GameFaction, CD Projekt RED, Chicken in the Corn, gamingstore.pl, Level Up, Graczem od dziecka.

 Michał "SchematWierzbicki
Źródło: własne

Komentarze (48)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper