Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 13.08.2013 11:43
Komunikacja między Xbox One a X360 tylko w formie tekstowej
1401V

Komunikacja między Xbox One a X360 tylko w formie tekstowej

Wczoraj informowaliśmy Was, że Microsoft znowu zmieniło swoje stanowisko w kwestii Xbox One (jak tak dalej pójdzie to modyfikacje przejdzie jeszcze nazwa konsoli - może na Xbox Change?). Oprócz kinectowych doniesień gigant z Redmond wyjaśnił również temat komunikacji z posiadaczami X360.

Czy po odpaleniu Xbox One będziemy mogli rozmawiać poprzez Xbox LIVE z właścicielami X360? Microsoft ujawniło informację, że na liście znajomych Xbox One będą mogli figurować gracze posiadający current-gena amerykańskiej firmy. Będziemy mogli prowadzić z nimi rozmowy - ale tylko przez tekst. Komunikaty głosowe niestety nie będą w tym przypadku możliwe. Dlaczego? "Z różnych technicznych powodów - między innymi jakości dźwięku" - twierdzi Marc Whitten. Co w przypadku gdy przekroczymy maksymalny rozmiar listy znajomych z X360? Wyjaśnienie takiej sytuacji możecie przeczytać poniżej.
 

"Zobaczycie swoich znajomych na obu platformach - łącznie z ich aktualnym stanem. Moi kumple, którzy siedzą nadal przy X360 mogą zobaczyć np. że przesiadłem się już na Xbox One i gram w Ryse. W przypadku gdy będę miał na Xbox One więcej znajomych niż 100 i jeśli przesiądę się z powrotem na X360, to moja lista pokazywać będzie tylko ludzi, z którymi zaprzyjaźniłem się poprzez X360" - napisał rzecznik prasowy Microsoftu.

 

Przypomnijmy, że jeszcze w maju Don Mattrick twierdził w wywiadzie dla Polygon, że użytkownicy Xbox One będa mogli komunikować się z właścicielami X360 drogą głosową.

Tagi: xbox 360 xbox live xbox live arcade xbox one