Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 31.07.2013 11:50
Kolejny Dragon Quest trafi na 3DS-a
465V

Kolejny Dragon Quest trafi na 3DS-a

Jeszcze nie "jedenastka", ale wszystko chyba ku temu zmierza. Jak informuje Famitsu, na przenośny sprzęt Nintendo trafi remake drugiej części Dragon Quest Monsters.

Dragon Quest Monsters to miniseria, w której zajmujemy się wyłapywaniem, hodowlą i wystawieniem do walk potworów świetnie znanych fanom cyklu. Zapowiedziane dziś Dragon Quest Monsters 2: Iru to Luca no Fushigina Fushigina Kagi ("Iru, Luca i tajemniczy klucz tajemnic") to kontynuacja Terry's Wonderland, który także zdążył się już ukazać na 3DS-ie. Oba tytuły pierwotnie wydano na GameBoyu.

Monsters 2 ukazało się w Japonii w dwóch wersjach, które teraz w odświeżonej oprawie upchnięto na jednym cartridge'u. W remake'u znajdzie się ponad 800 potworów - wśród nich oczywiście te znane fanom oryginału oraz nowe, przedstawione w Dragon Quest X. Oprócz tego umożliwiono prowadzenie walk 4vs4, a także zaimplementowano multiplayer dla ośmiu osób.

Przy produkcji gry biorą udział twórca serii Yuji Horii, ilustrator Akira Toriyama oraz kompozytor Kouichi Sugiyama. Square Enix nie udostępniło na razie żadnych materiałów z odświeżonego Monsters 2.

Tagi: 3ds dragon quest square enix