Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.07.2013 16:10
PES 2014 na PSP i 3DS?
1185V

PES 2014 na PSP i 3DS?

Na japońskiej stronie Konami pojawiła się grafika, która ucieszy wielu graczy - Winning Eleven 2014, czyli japońska wersja Pro Evolution Soccer 2014 pojawi się także na PlayStation Portable oraz Nintendo 3DS. W zeszłym miesiącu Michał informował Was, że Konami chce wydać najnowszego PES’a tylko i wyłącznie na PlayStation 3 oraz Xboxa 360. Jak widać plany się zmieniły… Choć może tylko w Japonii?

Wersją na PSP zajmuje się mały zespół i najwidoczniej projekt ma się bardzo dobrze, ponieważ już oficjalnie możemy poinformować, że gra pojawi się także na tej platformie. Wielkim zaskoczeniem jest informacja o przenośnej konsoli Nintendo. Jeszcze miesiąc temu informowaliśmy Was, że Pro Evolution Soccer 2013 na 3DS’a sprzedał się bardzo słabo, dlatego przedstawiciele Konami nie zdecydowali się na tworzenie tegorocznej wersji. Plany się zmieniły? A może wersja na sprzęt Nintendo pojawi się tylko w Japonii?W to jakoś nie mogę uwierzyć. Chociaż nadal nie mamy oficjalnej informacji, że PES 2014 pojawi się na 3DS’ie, to jednak zadajmy sobie jedno pytanie – czy opłaca się tworzyć ten tytuł tylko i wyłącznie na jeden region? Jestem przekonany, że nie.

Niestety nowy PES nie pojawi się na PlayStation 4, Xbox One oraz PlayStation Vita – jak podał Adam Bhatti – Konami nie posiada czasu oraz stosownych pieniędzy, aby stworzyć wersje na te platformy.

Tagi: konami Pro Evolution Soccer 2014