Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 11.07.2013 10:21
PlayStation 4 - instalowanie gier z płyt będzie odbywać się w tle
2033V

PlayStation 4 - instalowanie gier z płyt będzie odbywać się w tle

Instalowanie wybranych tytułów na twardym dysku PS3 nie jest może szczególnie uciążliwe. Rzecz zabiera mimo wszystko cenny czas (pamiętacie casus Gran Turismo 5?). W przypadku next-gena Sony nie będziemy mieć już więcej do czynienia z takim "zamulaniem" przed rozgrywką.

Niektóre tytuły na PS3 wymagają instalacji danych na twardym dysku przed rozpoczęciem zabawy. W trakcie procesu trzeba wykazać się cierpliwością, ponieważ konsola zajęta jest wyłącznie rozpakowywaniem i przenoszeniem danych z dysku na HDD.

Inaczej ma być w przypadku PlayStation 4. Neil Brown, jeden z głównych inżynierów next-gena Sony, udzielił wywiadu dla Official PlayStation Magazine UK. W rozmowie pojawił się temat instalacji gier zakupionych na płytach. Okazuje się, że PS4 wykorzysta w tym przypadku ten sam symultaniczny mechanizm, co przy tytułach pobieranych z PSN.
 

"Podobny system działa również w przypadku Blu-ray. Części danych są automatycznie kopiowane na twardy dysk w tle, co pozwala na prowadzenie rozgrywki w czasie instalacji. Oznacza to, że już po pierwszych kilku minutach będziemy mogli cieszyć się szybszymi loadingami z dysku twardego. (...) To będzie całkowicie zautomatyzowany proces. Nie trzeba będzie czekać na zakończenie instalacji. Gra odpali się jak tylko wsadzimy płytę do czytnika" - powiedział Neil Brown.

Tagi: next-gen playstation 4 sony