Tytus Stobiński Tytus Stobiński 10.07.2013 17:58
Dev kity PlayStation 4 będą dostępne w programie nauczania PlayStation
924V

Dev kity PlayStation 4 będą dostępne w programie nauczania PlayStation

Kolejna dobra wiadomość. Do sieci napłynęły bardzo pozytywne informacje o Akademickim Programie PlayStation. Czy Sony zamierza stać się prawdziwym, opiekuńczym ojcem niezależnych twórców gier?

Za sprawą udostępnienia dev kitów PlayStation 4, wykładowcy uniwersyteccy Pierwszego Akademickiego Programu PlayStation otrzymają potężne narzędzie. Będą mogli pokazać tajniki tworzenia software`u pod najnowszą konsolę Sony, wszystkim tym, których fascynują gry wideo. Koncern ma jedno zadanie - chce udostępnić możliwość nauczania o tym jak, gdzie i po co tworzy się gry wideo. 

Jak twierdzi Dr. Maria Stukoff, zarządzająca Akademickim Rozwojem SCEE, nowa generacja deweloperów indie właśnie się rodzi, a inicjatywa Sony pozwoli obecnym studentom na rozwijanie swojej pasji i późniejszą pracę w świecie gier wideo. Widać więc, że PlayStation 4 bardzo poważnie myśli o zostaniu kolebką niezależnych twórców i nie zamierza czekać na ruch przeciwników. 

By otrzymać ów dev kit, wykładowca musi wypełnić odpowiedni formularz i wysłać go za pośrednictwem internetu. Wtedy to prośba zostanie rozpatrzona. Inne maszynki Sony objęte programem to PS3, PSP oraz szeroko pojęty rynek komórek. 

Tagi: