Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 01.07.2013 09:41
"Wii U otrzyma więcej gier, niż wskazywały na to targi E3"
613V

"Wii U otrzyma więcej gier, niż wskazywały na to targi E3"

X od Monolith Soft i Bayonetta 2 zrobiły na nas wrażenie podczas targów E3 2013, ale to cały czas za mało. Wii U potrzebne są kolejne zapowiedzi świeżych tytułów. Nintendo twierdzi, że rok 2014 przyniesie ich znacznie więcej, niż można by się spodziewać po imprezie w LA.

Na ostatnim spotkaniu z inwestorami Satoru Iwata podkreślał, że intencją firmy nie było pokazanie wszystkich nowych tytułów przeznaczonych na Wii U podczas targów E3. Japońska korporacja wolała odroczyć prezentację wielu planowanych produkcji.
 

"Mamy więcej gier na Wii U na 2014, które nie zostały jeszcze ujawnione. Mieliśmy więcej informacji, niż dałoby się przekazać podczas E3. (...) Nintendo nie chce zostawiać graczy z długą przerwą między ogłoszeniem a premierą, co mogłoby zmniejszyć zainteresowanie konsumentów lub sprawić, że konkurencja kopiowałaby nasze pomysły" - powiedział Iwata w trakcie spotkania.

 
Wiemy w tej chwili, że firma planuje wydanie Super Mario 3D World, Mario Kart 8, Bayonetta 2 oraz Super Smash Bros. w 2014 roku. Być może na rynek trafi również w przyszłym roku X od Monolith Soft. To wciąż za mało. Miejmy nadzieję, że japońska firma zacznie szybko dzielić się z nami szczegółami na temat przygotowywanych gier (również third-party) - dobrą okazją będą targi TGS 2013.

 

 

Tagi: Nintendo tokyo game show 2013 wii u