Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 24.05.2013 00:06
Ragnarok Odyssey Ace ukaże się w Europie
438V

Ragnarok Odyssey Ace ukaże się w Europie

Kontynuacja Ragnarok Odyssey ukaże się w Europie, poinformowało dzisiaj w oświadczeniu prasowym GungHo Entertainment (wydawca). Tym razem jednak obsłużeni będą nie tylko posiadacze Vity - gra trafi również na PS3.

O Ragnarok Odyssey Ace pisaliśmy już jakiś czas temu, kiedy grę zapowiedziano w japońskiej prasie.

Fabularnie tytuł nawiązuje do mitologii nordyckiej (choć historia jest raczej na marginesie), a systemowo w dużym stopniu opiera się na pierwowzorze, który wydano tylko na PS Vita. Nowością są między innymi umiejętności typu Ace uatrakcyjniające możliwości personalizacji naszych postaci oraz dające się modyfikować (także pod względem wizualnym) Halomonas Weapons. Komunikat GungHo wspomina również o nowych przeciwnikach i dungeonie z losowo generowanym rozkładem pomieszczeń, przez który możemy się przebijać ze znajomymi online albo z najemnikami kierowanymi przez AI.

Ragnarok Odyssey Ace umożliwi wspólną zabawę (cross-play) posiadaczom PS3 i PS Vita. Muzykę skomponuje Kumi Tanioka (m.in. Final Fantasy XI, seria FF Crystal Chronicles), bonusowo kawałek od siebie dołoży sam Nobuo Uematsu. Premiera odbędzie się zimą.  

Tagi: