Maciej Klimaszewski Maciej Klimaszewski 23.05.2013 12:55
EA: PlayStation 4 i Xbox One wyprzedzają high-endowe pecety o całą generację
1998V

EA: PlayStation 4 i Xbox One wyprzedzają high-endowe pecety o całą generację

Dyrektor do spraw technologii w Electronic Arts, Rajat Taneja, stwierdził ostatnio, iż next-geny od Sony i Microsoftu wyprzedzają najbardziej wypasione blaszaki o całą generację. Zachwycające oprawą i rozmachem gry mamy w kieszeni? 

Swoje zdanie na temat next-genów Taneja wyraził we wpisie na łamach serwisu LinkedIn:

Te architektury o całą generację wyprzedzają najbardziej dopasione pecety na rynku. Nasze benchmarki tylko w kwestii wideo i audio wykazują ośmio do dziesięciokrotnego wzrostu wydajności względem obecnej generacji. Możliwości obliczeniowe i prędkość przesyłu danych tych platform pozwalają nam odrzucić myśli o racjonowaniu zasobów systemowych dla naszych silników.

Pracownik EA zwrócił także uwagę cross-play, który odegra istotną rolę na przestrzeni nowej generacji: 

Zaczniemy obserwować coraz większą rolę cross-play pomiędzy różnymi urządzeniami. Sony pokazało granie w chmurze, które umożliwia odpalanie high-endowych gier z konsol stacjonarnych na Vicie. Architektura tak Xboksa One, jak i PlayStation 4 stwarza więcej możliwości na zabranie gry z ekranu telewizora na smartfon lub peceta, w sposób ciągły oferując wszechobecne, dostępne w każdym czasie i na każdym urządzeniu doświadczenie.

Chyba niekoniecznie chcielibyśmy zabrać ze sobą zabawę na 4-5 calowy ekran smartfona, ale możliwość zakupu gry z jego poziomu, która w tym samym momencie zaczyna ściągać się na dysk twardy konsoli brzmi kusząco.

Tagi: next-gen playstation 4 xbox one