Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 16.05.2013 08:12
GT6 na PS3 przygotowaniem do next-genowej premiery
1433V

GT6 na PS3 przygotowaniem do next-genowej premiery

Wiemy od wczoraj, że Gran Turismo 6 pojawi się pod koniec bieżącego roku na PlayStation 3. Bardzo możliwe jednak, że swoją wersję wyścigów otrzymają też przyszli właściciele konsoli next-genowej.

 

Kazunori Yamauchi przemawiał w trakcie imprezy z okazji 15-lecia serii Gran Turismo. W trakcie konferencji padło z jego ust następujące stwierdzenie:
 

W istocie myślimy o wersji na PlayStation 4, ale postanowiliśmy, że na tegoroczny okres świąteczny najlepiej będzie dla graczy, jeśli wydamy grę tylko na PS3. (...) Pomyślałem, że najlepszy scenariusz będzie taki, że gra pojawi się na rynku, dostanie nowe funkcje, świeże DLC i inne aktualizacje. Kiedy gracze pobawią się już przy całym systemie, to pojawienie się wersji na PS4 byłoby naturalną częścią całego procesu. Sądzę, że to byłby najlepszy możliwy scenariusz.

Yamauchi podkreślił, że prawdopodobnie możliwe byłoby w takiej sytuacji przekazanie zachowanych stanów gry z wersji PS3 do PS4.

 Sytuacja wygląda trochę tak, jakby właściciele PS3 mieli najpierw wcielić się w betatesterów - tak by wersja na next-gena Sony była w 100% dopracowana. A może to przesadna uwaga i cały proces faktycznie wydaje się Wam naturalny? Co sądzicie o wypowiedzi twórcy serii GT?

 

Tagi: gran turismo 6 Kazunori Yamauchi Polyphony Digital