Michał Włodarczyk Michał Włodarczyk 10.05.2013 18:07
Namco Bandai chwali się wynikami za rok fiskalny 2013
767V

Namco Bandai chwali się wynikami za rok fiskalny 2013

W okresie, gdy większość firm podaje do wiadomości wyniki finansowe uzyskane w minionym roku rozliczeniowym, włodarze Namco Bandai mają duże powody do radości. Gry japońskiej firmy sprzedają się dobrze, a sam koncern zanotował znacznie większe zyski niż dwanaście miesięcy temu.

Fenomenalne Dark Souls rozeszło się w liczbie 2,3 mln egzemplarzy, czym From Software udowodniło, że na rynku wciąż znajduje się miejsce dla hardkorowych produkcji. Mimo iż fani bijatyk najnowszych odsłon Tekkena i SoulCalibur nie darzą bezgraniczną miłością, co miało miejsce w przeszłości, to oba tytuły sprzedały się w liczbie odpowiednio 1,5 mln i 1,7 mln sztuk. Japończykom udało się opchnąć dwie odsłony Naruto Shippuden (Storm Generations i Ultimate Storm) łącznie 2,2 milionom graczy. Firma liczyła jednak na większą popularność Tales of Xillia 2, które w Kraju Kwitnącej Wiśni znalazło 500 tys. właścicieli.

Przed dwanaście miesięcy Namco Bandai wypracowało 4,9 mld dolarów przychodu, zanotowało także wzrost zysków o 67,8% względem poprzedniego roku (327 mln zielonych).

Tagi: dark souls finanse Namco Bandai soulcalibur v tekken tag tournament 2