Maciej Klimaszewski Maciej Klimaszewski 04.05.2013 16:33
Shadow of the Eternals - duchowy spadkobierca Eternal Darkness
771V

Shadow of the Eternals - duchowy spadkobierca Eternal Darkness

Świetna informacja dla fanów kultowego w niektórych kręgach Eternal Darkness. Na łamach serwisu IGN pojawił się teaser trailer Shadow of the Eternals, które śmiało można uznać za duchowego sukcesora wydanej w 2002 roku na GameCube'a gry.

Za deweloping odpowiadać ma nowo powstałe studio Precursor Games, w skład którego wchodzą twórcy odpowiedzialni za oryginalne Eternal Darkness z Denisem Dyack w roli dyrektora kreatywnego.

Precursor Games chce sfinansować swój projekt dzięki wsparciu graczy. Gra dystrybuowana ma być w odcinkach, gdzie pierwszy powstanie po uzbieraniu 1,5 mln dolarów. Całość rozplanowana została na dwanaście epizodów. Deweloper zacznie prosić nas o pieniążki już od najbliższego poniedziałku.

Bohaterem będzie detektyw Paul Becker, który wmieszał się w konflikt pomiędzy kultami w Luizjanie. To jednak nie wszystko - przygoda, w której stawką jest nasza poczytalność rozpięta została na przestrzeni 2500 lat. W tym czasie wylądujemy w Egipcie, Anglii, Stanach Zjednoczonych i na Węgrzech. 

Jeżeli wszystko pójdzie po myśli twórców, to pierwszy odcinek powinien ukazać się w trzecim kwartale przyszłego roku na Wii U i pecetach.

Tagi: