Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 03.05.2013 22:56
Nowy trójwymiarowy Mario w październiku?
513V

Nowy trójwymiarowy Mario w październiku?

Nowa, kanoniczna odsłona Super Mario może ukazać się już w październiku, donosi serwis CVG, który miał uzyskać poufne informacje ze spotkań między przedstawicielami sprzedawców i Nintendo.

Spotkania te były już publicznie anonsowane przez samo Nintendo, które chciało zapewnić zaniepokojonych sprzedawców, że Wii U po trudnych początkach wejdzie na właściwą drogą. CVG podaje, że to się udało.

Sprzedawcy mieli przede wszystkim pretensje o to, że pomimo słabej sprzedaży Wii U Nintendo skupia się na 3DS-ie. Anemiczna kampania nowej stacjonarnej konsoli miała wziąć się stąd, pisze CVG powołując się na swoje źródła, że niektóre osoby z kierownictwa firmy nie chciały promować sprzętu z tak słabo działającym systemem operacyjnym. Jego bolączki udało się częściowo załatwić ostatnią aktualizacją firmware'u, następna z kolei przewidziana jest na lato, co likwiduje ten problem i wraz z nadchodzącymi dużymi tytułami otwiera możliwość nowego rozdania.

Jego częścią ma być zakrojona na szeroką skalę kampania reklamowa w drugiej połowie bieżącego roku. Premiery gier takich, jak Pikmin 3, The Wonderful 101 i Wii Fit U miały zostać według źródła brytyjskiego serwisu przełożone, by dodatkowo uatrakcyjnić nadchodzący line-up (inna osoba zaznajomiona z planami Nintendo jednak temu zaprzeczyła).

Zgodnie z przypuszczeniami motorem napędowym Wii U w kolejnych miesiącach będzie następca Super Mario Galaxy, który w grywalnej formie zadebiutuje podczas czerwcowego E3. Co więcej, premiera gry miałaby się odbyć najpóźniej w październiku. Do Los Angeles -- zgodnie z oczekiwaniami -- zawita poza tym kolejna odsłona Mario Kart, choć autor tekstu nie omieszkał dodać na swoim Twitterze, że na ujawnienie czekają jeszcze niezapowiedziane tytuły (nowe Super Mario i Mario Kart zapowiedziano oficjalnie w styczniu podczas Nintendo Direct), które do sprzedaży miałaby trafić przed okresem świątecznym.

Co na to Nintendo? Rzeczniczka brytyjskiego oddziału stwierdziła tylko, że Pikmin 3, TW101, The Legend of Zelda: The Wind Waker HD oraz inne tytuły ukażą się w drugiej połowie roku, tworząc solidny line-up "ukazujący potencjał Wii U". Potwierdziła przy tym, iż grom i konsoli faktycznie towarzyszyć będzie duża kampania promocyjna w sieci, prasie i telewizji.

Na podstawie: ComputerAndVideoGames.com

Tagi: Nintendo super mario Wii U