Atlus wymyśla na nowo Etrian Odyssey

News
434V
Atlus wymyśla na nowo Etrian Odyssey
Tomasz Ambroziak | 27.03.2013, 10:52

Nowa odsłona tej serii nie będzie nosić cyfry "5" w tytule. Atlus postanowił stworzyć na nowo pierwszą część Etrian Odyssey, gry, która wskrzesiła w Japonii gatunek dungeon crawlerów.

Nowa odsłona tej serii nie będzie nosić cyfry "5" w tytule. Atlus postanowił stworzyć na nowo pierwszą część Etrian Odyssey, gry, która wskrzesiła w Japonii gatunek dungeon crawlerów.

xxxxx

 

Projekt nosi tytuł Shin Sekaijuu no Meikyuu: Millenium no Shoujo (New Etrian Odyssey: Millennium Girl) i zostanie wydany na 3DS-a pod koniec czerwca. Baza na jakiej oparł się developer to oczywiście pierwsza część Etrian Odyssey, jednak nowy tytuł trudno nawet nazwać remake'iem. To raczej alternatywna wersja. Większy będzie nacisk na fabułę, a to przełoży się na gameplay. Nasi towarzysze będą mieć teraz z góry ustalone profesje. Ogólnie rozgrywka sprawia wrażenie dość standardowej - z każdym poziomem doświadczenia otrzymujemy punkty, których używamy do nauki nowych umiejętności. Podobnie jak w klasycznej "jedynce", gracz będzie mógł podejmować zlecenia w kilku miejscach służącego za punkt wypadowy miasta Etria.

 

Jeśli chodzi o fabułę, wcielamy się w postać gościa (sami nadajemy mu imię), który zostaje wysłany w celu zbadania różnych dziwnych rzeczy dziejących się poza miastem. W wyniku swoich poszukiwań odnajduje dziewczynę z amnezją o imieniu Frederica, a po pewnym czasie dołącza do nich kolejna trójka bohaterów. Historia kręci się wokół tajemnicy ruin, w których następuje spotkanie.

 

Za "nowego Etriana" odpowiada w największym zakresie Shigeo Komori, scenarzysta oryginału (Kazuya Niinou, reżyser EO1, pracuje teraz w Square Enix), który pełni funkcje reżysera. W odezwie do graczy pisze, że chciał nadać serii nową dynamikę i uwypuklić tradycyjne zalety gier RPG, czyli historię i jej bohaterów. Muzykę ponownie napisze Yuzo Koshiro.

 

Będąc przy Etrian Odyssey warto dodać, że część czwarta -- uznawana przez wielu fanów za najlepszą -- ukaże się w Europie jeszcze tej wiosny. "Nowy Etrian Odyssey" zapożyczy od niej kilka elementów, na przykład drzewko umiejętności. 

Źródło: własne

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych