Michał Włodarczyk Michał Włodarczyk 26.01.2013 11:29
Platinum Games o planach na przyszłość
1658V

Platinum Games o planach na przyszłość

Spośród wszystkich japońskich deweloperów na początku 2013 roku Platinum Games jest zdecydowanie najaktywniejsze. Od tygodnia możemy bawić się Anarchy Reigns, spory szum zrobił nowy materiał z Bayonetta 2, a przed nami MGR: Revengeance. Ostatnio szefowie studia opowiedzieli o swoich planach na przyszłość.

xxxxx

 

W panelu Iwata Asks z prezesem Nintendo rozmawiali najważniejsi ludzie w Platinum Games, Atsushi Inaba oraz Tatsuya Minami. Nie zabrakło ciekawych wypowiedzi o celach studia i planach na przyszłość:

 

 

"Chemy być studiem, które mówi tylko o wielkich rzeczach, a następnie potrafi wywiązać się ze swoich obietnic. Podstawą do tego, aby osiągnąć ten cel, są dobre relacje z wydawcami, w których Platinum Games bieże odpowiedzialność za produkt końcowy, nie zaś za pomniejsze kwestie. Idealny układ dla PG to taki, gdzie proces dewelopingu danej gry może trwać tak długo, ile czasu potrzebuje studio.

 

Jako firma wyróżniliśmy się za sprawą Bayonetty i taki image bardzo nam pasuje. Robimy rewelacyjne gry akcji, ponieważ mamy pracowników z wielkim doświadczeniem i umiejętnościami. Trzydziestu deweloperów pracuje u nas od samego początku, a ich entuzjam udziela się także nowy członkom zespołu.

 

Rok w rok będziemy zatrudniać dziesięciu nowych pasjonatów z odpowiednimi kwalifikacjami, którzy w przyszlości zastaną deweloperami kształtującymi przemysł gier wideo."

 

 

Platinum Games od jakiegoś czasu uważane jest za najlepsze japońskie studio. Zgadzacie się z tym?

Tagi: