Maciej Klimaszewski Maciej Klimaszewski 23.01.2013 12:09
Quantic Dream dłubie nad grą na PS4?
980V

Quantic Dream dłubie nad grą na PS4?

David Cage wraz z ekipą Quantic Dream nie zdążył jeszcze oddać w nasze ręce wyczekiwanego Beyond: Two Souls, a w jego głowie już układają się scenariusze produkcji następnej gry. Znane dotychczas z Omikron: The Nomad Soul, Fahrenheit i Heavy Rain studio jesienią zeszłego roku zarejestrowało internetową domenę wskazującą na tytuł tworzony z myślą o PlayStation 4.

xxxxx

 

Zaklepany adres www to singularityps4.com. Biorąc pod uwagę to, że tak Heavy Rain, jak i Beyond: Two Souls towarzyszyły rejestracje analogicznie skonstruowanych domen (heavyrainps3.com, beyondps3.com), śmiało założyć możemy, iż mowa jest o grze, której obecna nazwa kodowa to Singularity. Ostatecznie jednak tytuł ten najprawdopodobniej nie zostanie użyty, w związku z tym, iż na rynku jest już tak nazwany szpil - wydana w 2010 strzelanka od Raven Software.

 

Cage jako inspirację dla tech-dema Kara, które zerwało nam czapki z głów w zeszłym roku, podał traktującą o transhumaniźmie książkę "The Singularity is Near" autorstwa Raya Kurzweila. Co ciekawe, Singularity jest też tytułem skasowanego projektu fillmowego Sony Pictures, w którym znany z kilku hollywoodzkich blockbusterów Roland Emmerich i wspomniany Kurzweil chcieli opowiedzieć historię związaną z nanotechnologią.

 

Nie pozostaje nic, jak tylko czekać na oficjalne informacje od dewelopera i Sony, modląc się, aby poruszająca scena z androidem znana z zeszłorocznego technicznego demka przerodziła się w pełnoprawną, chwytającą za serce grę w next-genowej jakości. Albo samograja, jak to mówią złośliwi.

 

Tagi: next-gen playstation 4 quantic dream singularity