Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 17.01.2013 23:04
Reaktywacja Earthbound jest w trakcie
432V

Reaktywacja Earthbound jest w trakcie

Dobra i zła wiadomość dla tych wszystkich, którzy lubią serię Earthbound / Mother albo chcieliby ją kiedyś sprawdzić. Dobra - będzie jej reaktywacja. Zła? Prawdopodobnie nigdy nie powstanie część czwarta.

xxxxx

Pierwsze wzmianki o reaktywacji pojawiły się jeszcze w starym roku. To wtedy Shigesato Itoi, twórca serii, postać w Japonii niemalże o randze celebryty, zakomunikował na swoim Twitterze, że "proces ponownego wydania Mother" jest w toku, podkreślając jednocześnie, iż nie chodzi o część czwartą.

 

O ile wtedy toczyły się tylko dyskusje w tej sprawie, dzisiaj Itoi napisał, że reaktywacja serii postępuje. Co to może oznaczać? Najprawdopodobniej udostępnienie Mother 1-3 za sprawą Virtual Console, ale nie należy także wykluczać porządnej pudełkowej re-edycji lub, kto wie, nawet remake'u.

 

Jak poinformował jednak fanowski serwis Earthbound Central, w tej beczce miodu była także solidna łycha dziegciu. Na prośbę fana domagającego się żeby Itoi zrobił Mother 4, ten odpowiedział, że to niestety niemożliwe, ale może ktoś, kiedyś zechce się tego podjąć. Tego tweeta jednak po czasie usunął.

 

 

Ostatnią częścią serii było wydane w 2006 roku Mother 3, które nigdy nie opuściło granic Japonii. Developing gry był podobno prawdziwą katorgą. Najpierw powstawała ona na N64 w 3D jako Mother 64, żeby ostatecznie wylądować, po latach od zapowiedzi i po potopie, po którym Shigeru Miyamoto chciał ratować "pozostałości" mające przydać się przy realizacji innych projektów, na GBA w 2D, w czasie, gdy od półtora roku sprzedawany był już NDS. 

 

Na Zachodzie wydano tylko część druga pod tytułem Earthbound (SNES), choć pozostałe dwie doczekały się dobrych fanowskich tłumaczeń.

 

A nuż ukażą się one teraz oficjalnie.

Tagi: Earthbound jrpg Nintendo