Michał Włodarczyk Michał Włodarczyk 13.01.2013 11:59
Dlaczego Pokemony nie ukażą się na Wii U?
791V

Dlaczego Pokemony nie ukażą się na Wii U?

Ósmego stycznia już oficjalnie zapowiedziano Pokemon X/Y, które na 3DS-ie zedebiutują w październiku 2013 we wszystkich regionach. Nowa odsłona "Poków" nie ukaże się zatem na nową konsolę Nintendo, a na temat braku wersji X/Y na Wii U wypowiedział się J.C. Smith z The Pokémon Company International.

xxxxx

 

Podczas rozmowy z serwisem GameInformer Smith wyznał, iż zdaniem dewelopera, studia Game Freak, seria Pokemon najbardziej pasuje do handheldów:

 

 

"Game Freak od zawsze kochało pisać swoje gry pod konsole przenośne, gdyż to właśnie handheldy pozwalają na najlepszą komunikację między graczami i umożliwiają "zabrać" tę przygodę ze sobą. W związku z tym studio stawia kieszonsolki na pierwszym miejscu, gdyż chcą zobaczyć, co stanie się, gdy gracze spotkają się w realnym świecie.

 

Pokemon X/Y ukażą się na 3DS, nie zaś na Wii U, ponieważ tak chciał deweloper. Za każdym razem, gdy mówili na temat swojej gry, brali po rozwagę tylko wersję przenośną. Przenieść się ze swoją przygodą w inne miejsce, dzielić się nią z prawdziwymi kolegami, komunikować się, wymieniać, rywalizować - to według Game Freak jest w Pokemon najważniejsze."

 

 

Ciekawe, jaka gra w 2013 roku sprzeda się w Japonii najlepiej...

Tagi: 3ds Game Freak Nintendo pokemon x and y wii u