Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 06.01.2013 13:19
Nintendo nie wyklucza produkcji gier F2P
412V

Nintendo nie wyklucza produkcji gier F2P

Satoru Iwata w wywiadzie dla japońskiego dziennika ekonomicznego Nikkei wyraził opinię, że ewoluujące metody dystrybucji w branży wymagają od firmy, by z kreatywnością tworzyć nie tylko gry, ale i opracowywać metody zarabiania pieniędzy.

xxxxx

 

Prezes Nintendo podkreślił więc, że nie ma zamiaru negować istnienia np. płatnych dodatków i modelu F2P, jednak zaznacza, iż ewentualne zwrócenie się ku niemu nie dotyczyłoby marek już ukształtowanych, czyli takich, co do których istniałyby jasno skonkretyzowane oczekiwania ze strony odbiorców. "Jeśli na etapie produkcji zupełnie nowego tytułu [IP] uznamy, iż F2P będzie zasadne, być może pójdziemy tą drogą, lub drogą niewysokich opłat. Nie chciałbym ignorować naszej poszerzającej się przestrzeni wolności w przypadku wyboru sposobu sprzedaży." Iwata przypomina, że całkiem podobna, 'bezpieczna' filozofia przyświecała jego firmie przy grach do których wydano płatne dlc, przygotowane tak, by gracz nie odczuł niedosytu spowodowanego wrażeniem przejścia specjalnie niedokończonego produktu.

 

"Gdybyśmy mieli więc wydać coś takiego [grę F2P] nie byłaby to zdrada, ale nowa interesująca idea powstała jako rezultat osiągniętej wolności. Nie mówię o tym, że nowy model narzucimy w przypadku Mario lub Pokemonów." 

Tagi: 3ds free 2 play Nintendo wii u