Michał Włodarczyk Michał Włodarczyk 03.01.2013 16:11
Najlepsze gry dla dziewcząt wg Japończyków
1554V

Najlepsze gry dla dziewcząt wg Japończyków

My, którzy sikamy na stojąco, uwielbiamy rozbebeszać mitologiczne stwory w GoW, odstrzeliwać łby w militarnych FPS-ach, nie pogardzimy również ostrym mordobiciem w Mortal Kombat. A w co zagrywają się młode panny? Japońscy deweloperzy stworzyli listę trzech najlepszych tytułów dla dziewcząt.

xxxxx

 

Magazyn Weekly SPA! postanowił zapytać japońskich mistrzów kodu, jakie produkcje z PlayStation 3 oraz PS Vita powinny najbardziej odpowiadać dziewczętom w Kraju Kwitnącej Wiśni. Według Japończyków, są to kolejno:

 

 

1. Hatsune Miku: Project DIVA f (PS Vita) - ostatnia część z udziałem gwiazdki muzyki pop, Hatsune Miku, to idealna pozycja dla młodych Japonek. Wciągająca i stosunkowo prosta rozgrywka, możliwość kustomizacji postaci oraz wykorzystanie unikatowych możliwości handhelda Sony, zdecydowały o tym, że Project DIVA f zajęło pierwsze miejsce.

 

2. Okami HD (PS3) - fantastyczna pozycja spod dłuta magików z Clover Studio (obecnie Platinum Games), o której napisano już chyba wszystko. Okami zachwyciło grające damy już w 2006 roku w wersji na PlayStation 2, a ponoć stara miłość nie rdzewieje.

 

3. LittleBigPlanet 2 (PS3) - deweloperzy wskazują przede wszystkim na miodną i wciągającą rozgrywkę oraz rozbudowany edytor. Zasady w LBP 2 łapie się w minutę, po czym można oddać się przyjemnej rozrywce.

 

 

A co polecilibyście grającym damom z Polski?

Tagi: