Roger Żochowski Roger Żochowski 02.01.2013 02:45
PSX Extreme 185 od dziś w kioskach!
2168V

PSX Extreme 185 od dziś w kioskach!

Wstępniak: Mamy coraz więcej twardych dowodów na to, że w ciągu kolejnych 12 miesięcy poznamy najnowsze konsole Sony i Microsoftu. Pierwszym jest fakt, że Nintendo rzuciło konkurencji wyzwanie swoim nowym sprzętem, ponownie podążając we własnym kierunku i nie sugerując się trendami.

xxxxx
 
Jeżeli macie dylemat, czy świętować już początek nowej generacji, inwestując w Wii U, nasz obszerny test oraz pakiet 10 recenzji najważniejszych tytułów powinny pomóc podjąć Wam decyzję. Druga mocna przesłanka to wysyp hitów przewidziany na najbliższe 12 miesięcy – jednak premiery tytułów zebranych w naszym Kalejdoskopie 2013 w tajemniczy sposób kończą się na połowie roku.
 
 
 
 
Wyobrażacie sobie tegoroczną jesień bez tradycyjnej przepychanki smakowitych produkcji i patroszenia portfeli? My też nie – dlatego czujemy w kościach, że pod koniec roku czekają nas większe wydatki niż tylko gry. Naszymi oczekiwaniami, domysłami i marzeniami co do kształtu ósmej generacji konsol gier wideo dzielimy się z Wami w aktualnym Zgrentgenie.
 

Zanim jednak do owych wydatków dojdzie, aktualne platformy zafundują nam wcześniej wystrzałowe pożegnanie. Tegoroczny sezon rozpoczyna DmC: Devil May Cry – Dante w nowej odsłonie pojawi się dopiero za 2 tygodnie, ale nasz werdykt możecie poznać już teraz. Ciekawie zapowiada się także nowe IP od Capcomu – SoQ miał już okazję wcielić się w Nilin, testując Remember Me w Paryżu i wyciskając z producentów ciekawe informacje. Dla wielbicieli Kratosa przeprowadziliśmy testy multiplayera w nadchodzącym God of War: Wstąpienie,
 
 
 
 
Roger udał się do wirtualnej Japonii na spotkanie piątej Yakuzy i zakochał się od pierwszego wejrzenia w najlepszym interaktywnym anime tej generacji. Ni No Kuni: Wrath of the White Witch przybędzie dopiero pod koniec stycznia, ale nasza recenzja jest zaledwie kilkanaście stron dalej.
 
 


Poza spojrzeniem w przyszłość, początek roku to także pora podsumowań minionych 12 miesięcy. Po raz kolejny wysłuchaliśmy Waszych opinii – dosłownie i w przenośni. Nie tylko znajdziecie w numerze wyniki ankiet z PPE podsumowujących rok i Wasze najciekawsze wypowiedzi, ale przygotowaliśmy również własne zestawienie w starym, przejrzystym stylu. Każdy w redakcji dostał prawo głosu i wskazał swoje najlepsze produkcje minionego roku. Kontynuując cykl odkrywania kulisów branży, tym razem mamy dla Was bogaty materiał z firmy zajmującej się testowaniem i lokalizacjami gier na zlecenie wydawców. Jeśli szukacie pomysłu na zawodowe zajęcie się grami, warto rozważyć tę opcję. Wielbicieli Mariana, z okazji premiery kolejnej jego gry, czeka gratka w postaci krótkiej historii życia wąsatego hydraulika. Jak zwykle, na bogato – witamy w nowym roku, z PSX Extreme u boku. [Grzegorz 'Butcher' Drabik]PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!


TEMATY NUMERU

Wii U – megatest konsoli
Remember Me – zapowiedź wprost z Paryża

CO NOWEGO
Dark Souls II
Dragon Quest X
The Phantom Pain
Podsumowanie 2012 – redakcja
Podsumowanie 2012 – PE i PPE
TOP 10 Wydarzenia – świat
TOP 10 Wydarzenia – Polska
Kalejdoskop 2013 – będzie w co grać
Kalejdoskop 2013 – czarne konie

PLAYTESTY
God of War: Wstąpienie
Yakuza 5

RECENZJE
Assassin’s Creed III (Wii U)
Batman: Arkham City Armored Edition
Call of Duty: Black Ops II (Wii U)
Darksiders II (Wii U)
DmC: Devil May Cry
Mass Effect 3: Special Edition (Wii U)
New Super Mario Bros. U
Ni No Kuni: Wrath of the White Witch
Nintendo Land
Sonic & All-Stars Racing Transformed
Tekken Tag Tournament 2 Wii U Edition
ZombiU
Zumba Fitness Core

NETWORK
Black Knight Sword
Demolition Inc.
Guardians of Middle-Earth
TES V: Skyrim – Dragonborn
Trine 2: Director’s Cut

POCKET
Big Sky Infinity
Chronovolt
Epic Mickey: Power of Illusion
Jet Set Radio
Oddworld: Stranger’s Wrath HD
Sine Mora
Uncharted: Pogoń za Fortuną
Virtue’s Last Reward

HARDKOR

W Zagłębiu Rury - Krótka historia Mariana
Wybory moralne w grach
Testowanie i lokalizacja gier
To było grane – Medal of Honor
Zgrentgen – Next-geny przybywajcie
KinematoGRAfia – Uwe Boll
O co chodzi jakby... – Fallout
Powrót do przeszłości – SSD XaviXPORT
Graczpospolita
Immersja – Gwiezdna wędrówka

FELIETONY
Z dziennika gracza [Dżujo]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Fabularna tawerna [Zax]
Dekalog gracza [HIV]
Z uKosa [Koso]
Babskie sprawy [Monika]
Okiem maniaka [Butcher]

STAŁE RUBRYKI
Co nowego
Ohayo Nippon
Hyde Park
Region Filmowy
Listy
GRAnda

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

PRENUMERATA zostanie wysłana w niedzielę, 30.12. W  przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych  problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.


Informacje o najnowszym PE znajdziecie również na naszym profilu facebookowym.

Tagi: