Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 25.09.2012 10:01
"Sony skazuje kolejne gry na śmierć"
1032V

"Sony skazuje kolejne gry na śmierć"

Zarząd Sony zapewniał nas przy okazji ujawnienia ostatnich strat finansowych, że firma przejdzie restrukturyzację w ramach, której zwolnionych zostanie ok. 10 tys. pracowników firmy. Ostatnio padło na zespół public relations z San Diego Studio...
 

xxxxx

Swoje niezadowolenie z tego faktu wyraził Will Powers, który jest jednym ze zwolnionych pracowników działu PR w Sony. Mężczyzna umieścił kilka wpisów na swoim koncie Twitter, w których krytykuje bieżącą politykę amerykańskiego oddziału SCE. Przyczyn złych posunięć Sony w kwestii marki PlayStation Powers upatruje w słabych wynikach finansowych innych gałęzi działalności firmy, np. w dziale telewizorów.

"Zastanawiam się co przyszło do głowy SCE, żeby zwolnić ponad połowę swojego zespołu software'owego PR i to przed sezonem świątecznym. (...) W typowym dla siebie stylu Sony skazuje nowe gry na śmierć. Tytuły takie jak LittleBigPlanet Karting, Sports Champions 2 i Wonderbook po prostu nie mają wsparcia PR. (...) A najgorsze jest to, że dział PR miał już niedobory kadrowe. Współczuję tym co zostali, bo mają jeszcze więcej na głowie. (...) Marka PlayStation nie powinna cierpieć z powodu zbyt drogich telewizorów".

Tagi: finanse littlebigplanet karting Sony zwolnienia