Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 05.09.2012 08:58
Forza Horizon: nowy gameplay i informacje
738V

Forza Horizon: nowy gameplay i informacje

Ostatnio mogliśmy nacieszyć się kilkoma ślicznymi screenshotami z Forza Horizon. Tym razem możemy jednak obejrzeć świeży gameplay w formie filmiku, nagranego przez Gamespot. Czeka też na Was sporo nowych informacji od deweloperów z PlayGround Games - m.in. o tuningu i modelu jazdy

xxxxx

Czy model jazdy w Forza Horizon będzie tak realistyczny jak w Forza 4? Deweloperzy twierdzą, że samochody w Forza Horizon nie zachowują się tak arcade'owo jak w serii Burnout, ale też nie będziemy mieć do czynienia z realizmem znanym z czwartej Forzy. PlayGround Games chce znaleźć złoty środek między natychmiastową zabawą a symulacją. W opcjach możemy wyłączyć kilka funkcji wspomagania jazdy, co znacznie podniesie poziom trudności, ale tytuł nigdy nie będzie oferować takiego wyzwania jak Forza 4.

W Forza Horizon czekać będzie na nas tryb tuningu i customizacji samochodów (projektowanie elementów lakierniczych, grzebanie przy silniku, ustawieniach). Ten moduł wpisany jest w zręby zabawy - zaliczając kolejne wyzwania odblokowujemy dostęp do nowych części. Co ciekawe - w Horizon będziemy mogli wykorzystać sejwy z czwartej Forzy, co zapewni nam dostęp do kilku samochodów (deweloperzy nie zdradzili jeszcze o jakie wozy chodzi). W grze znajdzie się miejsce na wyzwania w trakcie których zmierzymy się z wybranymi NPC-ami lub graczami (poprzez tryb online), w których wygrany będzie zgarniać samochód oponenta.

 

Tagi: forza horizon forza motorsport 4 Turn 10 Studios