Maciej Klimaszewski Maciej Klimaszewski 01.09.2012 23:54
Fenomenalny zwiastun MGS: Ground Zeroes!
4996V

Fenomenalny zwiastun MGS: Ground Zeroes!

No i stało się, Hideo Kojima pokazał niemal 11-minutowe filmik z Metal Gear Solid: Ground Zeroes na tegorocznym PAX Prime w Seattle. Bez zbędnego gadania, po prostu wbijcie do środka newsa i sprawdźcie, jak Snake radzi sobie w otwartym świecie. Naprawdę warto!

xxxxx

 

Gra nie jest piątą częścią sagi, a raczej preludium do niej, jak powiedział sam deweloper. Co więcej, Kojima stwierdził, iż Ground Zeroes jest bardziej "początkiem, niż końcem serii."

 

Nowy MGS śmiga na budowanym z myślą o next-genach Fox Engine, który jednak po odpowiednim przeskalowaniu doskonale sprawdza się na obecnych konsolach. I trzeba przyznać, że autorski silnik robi wrażenie. Całość prezentuje się wręcz fantastycznie i to pod względem czysto technicznym, jak i designerskim. Aż ciężko uwierzyć, że taką jakość dostaniemy na PlayStation 3 i Xboksie 360.

 

Co w środku ślicznego opakowania? Po trwającej więkoszść czasu zwiastuna scence w wojskowej bazie ulokowanej gdzieś na Kubie, Snake po cichu przebija się w jej skąpaną w deszczu okolicę, unikając patroli i świateł reflektorów. Świetny klimat.  

 

Sam nie jestem fanem MGS-ów pomijając jedynkę na PSX-a, ale przyznam, iż ostro się podjarałem. 

 

Tagi: Kojima Productions Konami metal gear solid ground zeros pax prime 2012