Dying Light 2 bez cross-playu na premierę. Całą historię przejdziemy w 4 osoby

News
1314V
Dying Light 2 bez cross-playu na premierę. Całą historię przejdziemy w 4 osoby
Wojciech Gruszczyk | 14.01, 20:52

Techland potwierdził ważny szczegół dotyczący Dying Light 2. W dniu premiery nie możemy liczyć na zaproszenie do rozgrywki znajomych z innych platform. Twórcy nie połączą nawet konsol tych samych producentów.

Techland pokazał wczoraj krótki fragment rozgrywki z Dying Light 2 w kooperacji, ale możemy mieć pewność, że najlepsze dopiero przed nami. Twórcy już podczas transmisji potwierdzili, że całą historię przejdziemy w kooperacji i podczas takiej rozgrywki trójka graczy będzie mogła przeżywać opowieść hosta – w ten sposób będziemy mogli sprawdzić, jak świat zareaguje na różne decyzje podjęte podczas rozgrywki.

Gracze muszą jedynie ukończyć pierwszy etap (samouczek), by otrzymać dostęp do kooperacji i od tego czasu możemy poznać wszystkie zadania w maksymalnie czteroosobowej grupie.

Deweloperzy z Wrocławia przeprowadzili także dodatkową sesję Pytań i Odpowiedzi, podczas której Tymon Smektała (główny designer) został zapytany o cross-play oraz cross-generacyjną rozgrywkę.

Przedstawiciel studia wspomniał, że „w tym momencie” (debiut) pozycja nie otrzyma cross-playu, a połączenie cross-generacyjne (PS4 i PS5 lub XSXS| i XOne) „nie będzie możliwe w trakcie premiery”. Deweloperzy jednak mają pracować nad sytuacją, by gracze z różnych platform mogli spotkać się na jednej mapie.

Warto przypomnieć, że Dying Light 2 ma otrzymać 5-letnie wsparcie, więc pewnie jedna z aktualizacji doda oczekiwane funkcje.

Źródło: https://mp1st.com/news/dying-light-2-wont-feature-crossplay-cross-gen-not-available-at-launch-story-can-be-completed-with-up-to-4-players

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych