Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.01.2022 14:01
Troy Baker i NFT
910V

Troy Baker wspiera NFT. Znany aktor głosowy krytykowany za psucie branży

Jeden z najbardziej znanych głosów z branży gier postanowił otwarcie wspierać NFT. Troy Baker popiera firmę, która oferuje lektora w formie sztucznej inteligencji. Nie brakuje krytycznych głosów dotyczących zaskakującej decyzji aktora.

Troy Baker w ostatnich latach wystąpił w między innymi The Last of Us (Joel), Uncharted 4: Kres Złodzieja (Sam Drake), Śródziemie (Talion), Spider-Man (Simon Krieger), Death Stranding (Higgs Monaghan), Batman: Arkham Origins (Joker) czy też Batman: Arkham Knight (Arkham Knight) – wymieniać można jeszcze długo, ponieważ z jego usług korzystają najbardziej znane studia przygotowujące gry z segmentu AAA.

I to właśnie on otwarcie promuje firmę, która oferuje możliwość kupienia głosu sztucznej inteligencji jako NFT, która może być wykorzystywany w różnych grach lub przykładowo do czytania ulubionej książki.

„Nawiązuję współpracę z Voiceverse NFT, aby zbadać, w jaki sposób możemy wspólnie dostarczyć twórcom narzędzia do tworzenia nowych rzeczy, a także dać wszystkim szansę na posiadanie i inwestowanie w tworzone przez nich IP

Wszyscy mamy historię do opowiedzenia.

Możesz nienawidzić.

Albo możesz tworzyć.

Co wybierasz?

W tej sytuacji klient takiego NFT otrzymuje dostęp do sztucznej inteligencji, która będzie jego „własnością”, a według koncepcji taki głos mógłby zostać wykorzystywany do tworzenia audiobooków, jako lektor filmów czy też do podcastów.

Voiceverse twierdzi, że 8888 unikalnych modeli głosów generowanych przez SI będzie dostępnych jeszcze w tym miesiącu, a użytkownicy będą mogli skorzystać z narzędzi, by tworzyć treści audio i wideo za pomocą swojego NFT.

Troy Baker nie musiał długo czekać, by pojawiło się wiele negatywnych komentarzy, ponieważ jak wielu graczy i obserwatorów branży dostrzega – w tym wypadku nie tylko pojawia się temat znienawidzonego NFT, ale nawet Baker sam psuje rynek i negatywnie wpływa na branżę. W przyszłości właśnie takie działania mogą sprawić, że zamiast kolejnych aktorów głosowych (ludzi) firmy zaczną wykorzystywać SI.

Dla przypomnienia NFT to unikalna jednostka danych przechowywanych na blockchainie (forma cyfrowej księgi rachunkowej), które użytkownicy (klienci) mogą kupować i także sprzedawać.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/troy-baker-endorses-nft-firm-you-can-hate-or-you-can-create/

Tagi: NFT Troy Baker Voiceverse