Belle od Mamoru Hosody. Zachwalane anime, inspirowane Piękną i Bestią, gotowe do premiery w kinach

Filmy i seriale
769V
Belle od Mamoru Hosody. Zachwalane anime, inspirowane Piękną i Bestią, gotowe do premiery w kinach
Bartosz Dawidowski | 12.01, 13:46

Już niedługo będziemy mogli zobaczyć w kinach "Belle", nowe dzieło Mamoru Hosody, autora bardzo chwalonego anime "Mirai".

"Belle", najnowsza animacja Mamoru Hosody, jest już gotowa do premiery. Film spotkał się z ogromnym entuzjazmem krytyków podczas festiwalu w Cannes, gdzie był po zakończonym seansie oklaskiwany przez ponad 10 minut. Recenzje zgromadzone na znanym serwisie RottenTomatoes też są wyjątkowo pozytywne (średnia na poziomie 97%).

W musicalowym anime klasyczną opowieść znaną z "Pięknej i Bestii" połączono z problemami współczesnego świata - przede wszystkim z tematem wpływu mediów społecznościowych na ludzką psychikę.

W amerykańskich kinach "Belle" pojawi się 14 stycznia 2022 r. Wiadomo, że trwający ponad 2 godziny film ma już polskiego dystrybutora (Stowarzyszenie Nowe Horyzonty), więc pojawienie się animacji w naszych kinach jest tylko kwestią czasu. Możliwe, że dojdzie do tego jeszcze w styczniu 2022 r.

Poniżej czeka na was zwiastun "Belle" i kilka początkowych scen z filmu.

Źródło: RottenTomatoes YouTube https://kinodzieci.pl/belle-zachwycajace-wizualnie-anime-mamoru-hosody-po-swiatowej-premierze-na-festiwalu-w-cannes-po-raz-pierwszy-w-polsce-do-zobaczenia-juz-we-wrzesniu-na-8-mff-kino-dzieci/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych