Xbox Series X|S sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. Grudniowe wyniki z UK lepsze niż podczas premiery

News
1719V
Xbox Series X|S sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. Grudniowe wyniki z UK lepsze niż podczas premiery
Bartosz Dawidowski | 12.01, 15:02

Doczekaliśmy się wreszcie podsumowania sytuacji rynkowej w Wielkiej Brytanii w grudniu 2021 roku. Ujawniono m.in. wysokość sprzedaży konsol w tym okresie.

W grudniu 2021 roku sprzedano na rynku brytyjskim 560 tysięcy konsol. Ponownie najlepiej rozchodzącym się hardwarem z tej kategorii było Nintendo Switch (to też najlepiej rozchodząca się konsola całego 2021 roku). Na drugim miejscu uplasował się Microsoft, który sprzedał w grudniu o 108% Xboksów Series X|S więcej, niż w listopadzie. Według danych GfK grudzień był najlepszym dotychczasowym miesiącem w historii XSX/XSS (sprzedaż okazała się nawet mocniejsza, niż w momencie premiery konsoli w listopadzie 2020 roku). Na taki rezultat przełożyło się przede wszystkim zwiększające się zaopatrzenie brytyjskich sklepów w Xbox Series X. Summa summarum w UK rozeszło się już ponad 1 mln konsol Xbox Series X|S.  

PlayStation 5 było trzecią najlepiej sprzedającą się konsolą w grudniu 2021 roku, na rynku brytyjskim. GfK mówi o wzroście zainteresowana konsolą Sony o 28% w porównaniu z listopadem. Grudzień był drugim najmocniejszymi miesiącem sprzedaży od premiery tego sprzętu.

Duże wzrosty (77% w porównaniu z listopadem) zanotowano też w segmencie akcesoriów gamingowych. Najpopularniejszym produktem w tej kategorii były kontrolery DualSense do PS5. W grudniu w UK sprzedano ok. 2,1 mln akcesoriów do gier.

Jeśli chodzi o gry, to zwycięzcą grudnia okazała się FIFA 22. W całym miesiącu sprzedano w Wielkiej Brytanii ok 3,8 mln kopii gier w wydaniach fizycznych, co oznacza spadek o 12% rok do roku. Kolejne 3 miliony gier sprzedano graczom mieszkającym w UK w formie cyfrowej (spadek o 13% rok do roku).

Sprzedaż gier w grudniu, w Wielkiej Brytanii (kopie fizyczne i cyfrowe):

 1. FIFA 22 (EA)    
 2. Call of Duty: Vanguard (Activision Blizzard)
 3. Grand Theft Auto 5 (Rockstar)
 4. F1 2021 (Codemasters)
 5. Just Dance 2022 (Ubisoft)
 6. Spider-Man: Miles Morales (Sony)
 7. Battlefield 2042 (EA)
 8. Mario Kart 8: Deluxe (Nintendo)
 9. Pokémon Brilliant Diamond (Nintendo)
 10. Far Cry 6 (Ubisoft)
 11. Marvel's Guardians of the Galaxy (Square Enix)
 12. Minecraft: Nintendo Switch Edition (Mojang/Nintendo)
 13. Red Dead Redemption 2 (Rockstar)
 14. Riders Republic (Ubisoft)
 15. Animal Crossing: New Horizons (Nintendo)
 16. Pokémon Shining Pearl (Nintendo)
 17. Mortal Kombat 11 (Warner Bros)
 18. Assassin's Creed Valhalla (Ubisoft)
 19. LEGO Harry Potter Collection (Warner Bros)
 20. Grand Theft Auto: The Trilogy Definitive Edition (Rockstar)

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2022-01-11-xbox-series-s-and-x-hits-1m-uk-sales-in-strong-december-uk-monthly-charts

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych