Kogel-mogel 4 pokonuje Dziewczyny z Dubaju. Film pobija rekord otwarcia wśród polskich produkcji

Filmy i seriale
927V
Kogel-mogel 4 pokonuje Dziewczyny z Dubaju. Film pobija rekord otwarcia wśród polskich produkcji
Iza Łęcka | 11.01, 12:59

Czwarta odsłona kultowej komedii zdecydowanie wkracza do polskich kin i detronizuje „Dziewczyn z Dubaju”. „Koniec świata czyli kogel-mogel 4” zachęcił spore grono widzów do seansu. Sprawdźcie szczegóły.

Pandemiczne warunki i wywołany nimi reżim sanitarny sprawiają, że sieci kin muszą ograniczać liczbę widzów na salach kinowych oraz zmienić warunki w trakcie seansów. Dzięki premierom największych blockbusterów oraz zagranicznych produkcji od kilku miesięcy nie możemy jednak narzekać na repertuar. Polscy twórcy również dokładają swoją cegiełkę i proponują kolejne historie – w minionym tygodniu zadebiutowała następna odsłona serii, która została zapoczątkowana w 1988 roku.

„Koniec świata czyli kogel-mogel 4” może pochwalić się najlepszym wynikiem wśród polskich filmów od początku pandemii. W weekend otwarcia historia Marcina, Kasi i docenta Wolańskiego przebiła rezultat „Dziewczyn z Dubaju” - produkcję zobaczyło 290 602 widzów. Warto jednak zauważyć, że obecnie największą popularnością wśród polskich odbiorców cieszy się „Spider-Man: No  Way Home”, który zgromadził przed wielkim ekranem w pierwszy weekend 450 000 odbiorców.

„Koniec świata czyli kogel-mogel 4” został wyreżyserowany przez Annę Wieczur-Bluszcz, natomiast scenariusz przygotowała Ilona Łepkowska. Autorka we wcześniejszych wywiadach podkreślała, że w obliczu ciągłych ograniczeń, niepokoju o bliskich, problemów ekonomicznych lekka komedia przedstawiająca kolejne perypetie znanych bohaterów będzie cieszyć się sporą popularnością – i okazuje się, że się nie pomyliła. W filmie występują między innymi Grażyna Błęcka-Kolska, Katarzyna Łaniewska, Nikodem Rozbicki, Zdzisław Wardejn, Maciej Zakościelny oraz Anna Mucha. 

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun komedii, a my zapraszamy Was do sprawdzenia naszych recenzji filmowych: 2 sezonu „Euforii”, „Dexter: New Blood” oraz „Bar dobrych ludzi”.

Źródło: https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114438,27988331,kogel-mogel-4-z-najlepszym-wynikiem-otwarcia-polskiej-produkcji.html

Komentarze (29)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych