Dexter: New Blood otrzyma kontynuację? Główny twórca serialu ma więcej pomysłów

Filmy i seriale
975V
Dexter: New Blood otrzyma kontynuację? Główny twórca serialu ma więcej pomysłów
Iza Łęcka | 11.01, 13:33

Najnowszy serial Showtime poświęcony losom Dextera Morgana miał zmyć niesmak po zakończeniu 8- sezonowej serii. Mimo iż widzowie mogli już zobaczyć ostatni epizod nowej historii, showrunner zdradził, że chciałby jeszcze zająć się historią o seryjnym mordercy. [UWAGA NA SPOILERY]

Pod koniec 2020 roku Showtime oraz Hulu ogłosiły powrót uwielbianego przez wielu odbiorców bohatera za sprawą serialu „Dexter: New Blood”. Fabuła produkcji miała rozgrywać się 10 lat po znanych wydarzeniach i co najważniejsze: ponownie toczyła się wokół charyzmatycznego i uzależnionego od zabijania Dextera. Na początku miesiąca odbiorcy doczekali się finału, który niekoniecznie ich zadowolił. W recenzji dostępnej na naszym portalu Piotrek zwraca uwagę, że zakończenie nieco psuje odbiór całej historii i pozostawia niedosyt.

Czy premiera kolejnych odcinków wydaje się możliwa? Choć akcja „Dexter: New Blood” definitywnie kończy ważny wątek, w najnowszym wywiadzie z redakcją Deadline showrunner Clyde Phillips śmiało stwierdził, że chciałby dalej tworzyć serial i posiada już kolejne pomysły na historię.

„Jeśli [Showtime – przyp. red.] zapyta mnie, czy chciałbym nakręcić kontynuację, odpowiem, że tak. Mam wiele produkcji, które są w trakcie procesu tworzenia, ale rzuciłbym wszystko dla tego i powiedziałbym "tak" w jednej sekundzie".

[Uwaga na spoilery]

Kontynuując swoją wypowiedź Phillips podkreśla, że główna oś fabuły mogłaby się skupić na nowej postaci – Harrisonie, który w ostatnim odcinku podejmuje zdecydowane działania wobec głównego bohatera. Twórca sądzi, że nowa postać wniosłaby do serialu „inną perspektywę niż Dexter”.

„Harrison jest tak skomplikowaną postacią i ma w sobie zalążki mrocznego pasażera. Jest zdolny. Spójrzcie na to obalenie Dextera na końcu, w Harrisonie dominuje fakt, że musi zabić tego człowieka”.

Obecnie nie wiadomo, czy Showtime oraz Hulu zdecydują się na dalsze tworzenie serii zgodnie z zaproponowanym pomysłem.

Źródło: https://deadline.com/2022/01/spider-man-no-way-home-fails-qualify-bafta-film-awards-1234907310/

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper