Granie na PC w doskonałej formie. Rekord na Steam i ranking sprzedaży z pierwszego tygodnia 2022 roku

News
987V
Granie na PC w doskonałej formie. Rekord na Steam i ranking sprzedaży z pierwszego tygodnia 2022 roku
Bartosz Dawidowski | 10.01, 13:17

Granie na PC znajduje się wyśmienitej formie, co tylko potwierdzają kolejne dane ze Steam. Na platformie Valve padł właśnie nowy rekord.

Platforma cyfrowej dystrybucji prowadzona przez firmę Valve świętuje kolejne sukcesy. W pierwszym tygodniu 2022 roku na Steam zalogowanych było w jednym momencie dnia aż 28,23 mln użytkowników, co stanowi rekord w historii tego miejsca. O takim rewelacyjnym wyniku, który został uzyskany w trakcie ostatniego weekendu, poinformował graczy serwis SteamDB. W momencie publikacji newsa na Steam zalogowanych jest ponad 22,2 mln osób, co tylko potwierdza, jakim zainteresowaniem cieszy się usługa Valve i w ogóle granie na PC.

Warto w kontekście tego rekordu przedstawić największe bestsellery ostatnich dni na Steam. Okazuje się, że nadal bezkonkurencyjne w kategorii sprzedaży jest Ready or Not, sieciowa strzelanina, nastawiona na motywy taktyczne i realizm działań oddziałów specjalnych policji. Drugie miejsce na liście również pozostało bez zmian. Uplasowało się na nim ponownie It Takes Two. Na trzecie miejsce wskoczył natomiast Monster Hunter Rise, którego sprzedaż wciąż prowadzona jest w formie cyfrowych preorderów (premiera odbędzie się 12 stycznia 2022 roku).

W zestawieniu pojawił się też Elden Ring - również w formie zamówień przedpremierowych (premiera 25 lutego).
Z rankingu sprzedaży wypadł natomiast Cyberpunk 2077 - zapewne w związku z niedawno zakończoną promocją. Polska gra oferowana była tylko do 5 stycznia w cenie 99 zł.

Ranking sprzedaży gier na Steam (1-8 stycznia 2022):

  1. Ready or Not
  2. It Takes Two
  3. Monster Hunter Rise
  4. Project Zomboid
  5. Valve Index VR Kit (zestaw)
  6. Five Nights at Freddy's: Security Breach
  7. Elden Ring
  8. Rust
  9. Forza Horizon 5
  10. Sea of Thieves

Źródło: https://steamdb.info/topsellers/ https://segmentnext.com/steam-concurrent-users/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych