Gloomwood może spełnić marzenia fanów Thief. Gameplay z horroru stealth od twórców DUSK

News
691V
Gloomwood może spełnić marzenia fanów Thief. Gameplay z horroru stealth od twórców DUSK
Bartosz Dawidowski | 11.01, 11:35

Autorzy świetnie zapowiadającego się Gloomwood zbliżają się powoli do końca pracy. Tytuł powinien pojawić się na rynku w 2022 roku.

"Wiktoriański horror stealth" - bo tak autorzy Gloomwood opisują swoją produkcję, zbliża się do swojej premiery. David Szymanski i Dillon Rogers, autorzy DUSK, Amid Evil, Ultra Kill i Faith, podsumowali w najnowszym materiale wideo postępy w pracach nad tytułem, pokazując m.in. odmieniony system ekwipunki czy nowy pistolet, który nie był dostępny w wersji demonstracyjnej, opublikowanej w zeszłym roku (demo jest nadal dostępne za darmo na Steam).

W Gloomwood przemierzymy "mroczne, wiktoriańskie miasto, opanowane przez starożytną klątwę". W produkcji nie będziemy posiłkować się tylko skradaniem, ale też korzystać z broni białej i palnej (z bardzo limitowanym zapasem amunicji). Deweloperzy twierdzą, że ich gra czerpie największe inspiracje z horrorów z późnych lat 90.

Pierwsi gracze i dziennikarze, którzy zagrali już w Gloomwood porównują gameplay i swobodną eksplorację z tej produkcji z kultowym, pierwotnym wydaniem Thief. Jeśli więc lubicie takie klimaty, to warto sprawdzić wersję demonstracyjną gry, dostępną na Steam.

W kontekście DUSK warto pamiętać, że gra została niedawno wydana na Switch, gdzie zgarnęła masę pochwał za jakość techniczną.

https://youtu.be/jfIg98cUH4c
https://youtu.be/bdj-XX52_90
https://youtu.be/fGbwGNs3ILA

Źródło: Steam

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych