Spider-Man: No Way Home jednym z najbardziej dochodowych filmów w historii. Kapitalny wynik widowiska

Filmy i seriale
1779V
Spider-Man: No Way Home jednym z najbardziej dochodowych filmów w historii. Kapitalny wynik widowiska
Iza Łęcka | 10.01, 10:39

Najnowsza historia z Tomem Hollandem w roli głównej nieustannie przyciąga spore grono widzów do kin. „Spider-Man: No Way Home” coraz prężniej wspina się po szczeblach rankingu dla najlepiej zarabiających produkcji w historii kinematografii.

Po czterech tygodniach od premiery „Spider-Man: No Way Home” uzyskał 1,53 mld dolarów i zgodnie z listą box office jest obecnie ósmym najlepiej zarabiającym filmem wszech czasów. Kolejna przygoda Petera Parkera prześcignęła takie propozycje jak: „Avengers”, „Szybcy i wściekli 7”, „Kraina Lodu 2” i „Avengers: Czas Ultrona”, generując na zagranicznych rynkach już 867,5 mln dolarów. Pamiętajmy jednak, że kolejna odsłona opowieści nie zadebiutowała jeszcze w Chinach.

W zeszłym tygodniu widowisk trafiło do Japonii, gdzie zgarnęło 11,8 mln dolarów – to o 35% lepszy wynik od „Spider-Man: Far From Home” i aż o 76% od „Spider-Man: Homecoming”. W Kraju Kwitnącej Wiśnie nie brakuje wiernych fanów superboohatera, więc rezultat może zostać znacząco poprawiony.

Jak prezentuje się zainteresowanie historią w innych krajach? W Wielkiej Brytanii „Spider-Man: No Way Home” osiągnął „rekord stulecia” (105,8 mln dolarów), natomiast w Meksyku (69,7 mln dolarów) i Indonezji (24,6 mln dolarów) jest to drugi najbardziej dochodowy film hollywoodzki w historii.

Przed ostatnim filmem w reżyserii Jona Wattsa pozostały już tylko: „Król Lew” (1,662 mld dolarów), „Jurassic World” (1,670 mld dolarów), „Avengers: Wojna bez granic” (2,048 mld dolarów), „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy” (2,069 mld dolarów), „Titanic” (2,201 mld dolarów), „Avengers: Koniec gry” (2,797 mld dolarów) i Avatar (2,847 mld dolarów).

Przeczytajcie naszą recenzję „Spider-Man: No Way Home” oraz tekst Kajetana dotyczący przyszłości Petera Parkera (uwaga na spoilery!).

Źródło: https://deadline.com/2022/01/spider-man-no-way-home-fourth-weekend-japan-encanto-china-global-international-box-office-1234906918/ https://www.boxofficemojo.com/chart/top_lifetime_gross/?area=XWW

Komentarze (29)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych