PS VR2 w 2022 roku i ze wsteczną kompatybilnością? Rzecznik Sony nie zdradza szczegółów

News
1015V
PS VR2 w 2022 roku i ze wsteczną kompatybilnością? Rzecznik Sony nie zdradza szczegółów
Iza Łęcka | 07.01, 09:26

Sony przedstawiło specyfikację oraz kilka konkretów dotyczących PS VR2, lecz w związku z wystąpieniem wśród sympatyków wirtualnej rzeczywistości zrodziło się wiele pytań. Producent nie ujawnił szczegółów dotyczących wstecznej kompatybilności, a ostatnia wypowiedź przedstawiciela firmy nie zaspokaja ciekawości.

Jednym z najważniejszych wydarzeń tego tygodnia był pokaz poświęcony PS VR2. Podczas CES 2022 japońskie przedsiębiorstwo udostępniło pełną specyfikację gogli oraz kontrolerów PS VR2 Sense i ujawniło nową grę zmierzającą na urządzenie. Pomimo całkiem obiecującej prezentacji nie został podjęty bardzo ważny temat – czy next-genowy model otrzyma pełną, wsteczną kompatybilność?

Biblioteka PlayStation VR zawiera kilkaset produkcji, wśród których nie brakuje mocnych tytułów. Sony zdecydowało się na zastosowanie mocniejszych podzespołów w PS VR2, co dawałoby nadzieję, że pozycje działałyby znacznie lepiej. Korporacja wstrzymuje się jednak przed zdecydowanymi zapewnieniami dotyczącymi wstecznej kompatybilności.

Po wystąpieniu Sony na CES 2022 Stephen Totilo (dziennikarz Axios) zapytał o możliwą premierę w 2022 roku oraz wsparcie gier z PS VR na PSVR2. Rzecznik Sony nie potwierdził współpracy obu platform:

„Zapytałem Sony, czy PSVR2 ukaże się w 2022 roku i czy będzie wstecznie kompatybilne z tytułami na PSVR (o to pytało mnie wiele osób). Żadna z tych kwestii nie została wczoraj poruszona.

PR Sony twierdzi, że w tej chwili nie ma nic więcej do ogłoszenia. Bądźcie czujni...”

W obliczu tak zdecydowanego stanowiska pozostaje nam czekać na kolejne wystąpienia giganta branży, w trakcie których przyjdzie czas na konkrety – jednym z najważniejszych aspektów będzie oczywiście potwierdzenie pełnej daty premiery. Jak na razie nie powinniśmy wyrokować, czy Sony nie dzieli się informacjami dotyczącymi wstecznej kompatybilności, dlatego że nie ma dobrych wiadomości. Możliwe, że na tak gorące ogłoszenia przyjdzie czas w decydującej fazie promocji produktu.

Źródło: https://www.psu.com/news/psvr-2-backwards-compatibility-sony-has-nothing-to-announce-right-now/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych