Główne odsłony Final Fantasy nie dla Xboksów Series X|S? Sony chce, by „PlayStation było domem” dla serii

Plotka
1084V
Główne odsłony Final Fantasy nie dla Xboksów Series X|S? Sony chce, by „PlayStation było domem” dla serii
Wojciech Gruszczyk | 06.01, 14:45

Współpraca na linii Sony-Square Enix może okazać się dużym problemem dla sympatyków Microsoftu. Jeśli najnowsza wiadomość zostanie potwierdzona, to na Xboksach Series X|S nie pojawią się główne odsłony serii Final Fantasy. Te gry mają być zarezerwowane dla PS5 i PC.

W 2022 roku na rynku nie zabraknie dużych gier od Square Enix, ale tylko niektóre zadebiutują na wszystkich generacjach. Wszystko za sprawą dobrych relacji studia z Sony, które według najnowszego raportu chce, by to właśnie na konsolach PlayStation gracze zapoznawali się z najważniejszymi tytułami z Japonii.

Już kilka godzin temu informowaliśmy, że Jordan Middler z VGC wspominał o nadciągających, czasowo ekskluzywnych grach Square Enix zmierzających na PS5. Dziennikarz najwidoczniej otrzymał dodatkowe szczegóły i postanowił się nimi podzielić.

Jego zdaniem główne odsłony serii Final Fantasy mają pojawiać się na PlayStation, ponieważ Sony chce, by to właśnie ich platforma była domem dla tego IP:

„Większość rzeczy Square wyląduje na Xboksach, ale nie liczyłbym na FF, chyba że coś się zmieni. Sony chce by PS było domem dla FF tej generacji”.

Jordan Middler potwierdził, że Final Fantasy VII Remake miało trafić na Xboksa, ale jak wiadomo Square Enix nie zdecydowało się na przeniesienie gry na konsole Microsoftu – zamiast tego pozycja po wielu miesiącach od pierwotnej premiery trafiła na PC.

Jak wiadomo Forspoken (PS5/PC) i Babylon's Fall (PS5/PS4/PC) przynajmniej aktualnie nie zadebiutują na Xboksach, ale spin-off Stranger of Paradise Final Fantasy Origin będzie dostępny na wielu sprzętach.

Sony miało jednak nie tylko zagwarantować sobie mniejsze IP (potencjalnie Forspoken / Babylon's Fall), ale również główne odsłony serii Final Fantasy. Trudno powiedzieć, czy jest to prawda, ale jak wiadomo Final Fantasy XVI został zapowiedziany wyłącznie na PS5.

Możemy nawet podejrzewać, że Final Fantasy VII Remake 2 również trafi tylko na sprzęt Sony, a w zasadzie trudno powiedzieć, czy przez najbliższe lata Square Enix będzie mogło zapewnić więcej gier z „głównej serii”.

Źródło: https://gamingbolt.com/mainline-final-fantasy-games-likely-wont-launch-for-xbox-series-x-s-rumour

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych