Ubisoft+ obecnie nie zmierza na PS5 i PS4. Firma skupia się na współpracy z Microsoftem

News
2745V
Ubisoft+ obecnie nie zmierza na PS5 i PS4. Firma skupia się na współpracy z Microsoftem
Iza Łęcka | 06.01, 12:12

Wczoraj Ubisoft potwierdził wprowadzenie Ubisoft+ na Xboksy Series X|S i Xboksy One, nie wspominając jednak nic na temat możliwego porozumienia z Sony. Aktualnie użytkownicy PS5 i PS4 nie otrzymają dostępu do usługi francuskiego przedsiębiorstwa.

Ostatnie ogłoszenia francuskiego giganta wywołały spore poruszenie wśród sympatyków Xboksa. Wiemy, że Rainbow Six Extraction od premiery wzmocni katalog Xbox Game Pass, a usługa Ubisoft+ w przyszłości zostanie uruchomiona na konsolach Microsoftu, dzięki czemu gracze otrzymają możliwość wykupienia dodatkowego abonamentu, by otrzymać dostęp do największych produkcji Ubisoftu.

Obecnie korporacje nie zdradziły zbyt wielu informacji na temat nawiązanej współpracy, jednak wiele na to wskazuje, że użytkownicy PS4 i PS5, którzy planowali sprawdzić nową opcję, będą musieli przynajmniej przez pewien czas obejść się smakiem. Redakcja Pushsquare skierowała pytanie do przedstawiciela Ubisoftu w sprawie premiery usługi na konsolach PlayStation i otrzymała odpowiedź, że wydawca „w tej chwili nie ma nic do przekazania na temat innych platform”.

Korporacja z Redmond mogła po raz kolejny zagwarantować sobie wcześniejszy dostęp do biblioteki produkcji – przypomnijmy, że świadkami identycznej sytuacji byliśmy w przypadku EA Play, które początkowo zostało udostępnione na Xboksie One, natomiast w późniejszym czasie znalazło się na PlayStation 4.

Ubisoft+ na Xboksach zapewni dostęp do wielu znanych serii i popularnych gier, jednakże nie poznaliśmy jeszcze ceny abonamentu. W wersji na PC został on wyceniony na 59,90 zł na miesiąc.

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2022/01/no-plans-for-ubisoftplus-on-ps5-ps4-at-this-time-rainbow-six-extraction-full-price-on-playstation

Komentarze (142)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper