Razer zapowiedział wibrujący fotel i modularne biurko. Firma pokazała nowości

News
787V
Razer zapowiedział wibrujący fotel i modularne biurko. Firma pokazała nowości
Wojciech Gruszczyk | 05.01, 20:06

Razer zapowiedział na CES 2022 ciekawe technologie. Producent przygotował nie tylko wibrujący fotel, ale chce zrewolucjonizować biurka dla graczy oferując im możliwość pełnej personalizacji. Firma wykorzystuje swoje najnowsze technologie.

Razer pokazał na CES 2022 nie tylko nowy zegarek, o którym pisaliśmy w tym tygodniu. Razer Enki Pro HyperSense to „nowoczesny gamingowy fotel” oferujący zainteresowanym „wysoce rozwinięty system haptyczny, pozwalający użytkownikom doświadczyć nowego wymiaru immersji w grach”. Użytkownicy podczas rozgrywki poczują wibracje opracowane przez D-BOX – sprzęt zapewni podobno „najbardziej autentyczne, niemal realistyczne doznania”.

Razer Enki Pro HyperSense zapewnia technologiczne wsparcie ponad 2 200 gier, filmów i tytułów muzycznych, w tym takich gier jak; F1 2021, Forza Horizon 5 i Assassin’s Creed Valhalla. Korporacja podkreśla, że podczas gry w najnowsze wyścigi Microsoftu mamy poczuć każdy zakręt, a haptyczne wibracje pozwolą w zupełnie inny sposób doświadczać zabawy.

Technologia jest naprawdę interesująca, ale warto podkreślić, że Razer Enki Pro HyperSense będzie współpracował (przynajmniej aktualnie) z PC, ponieważ w tym wypadku do fotela podłączymy klawiaturę, mysz lub kontroler i sprzęt zyska „haptyczną reakcję na działania użytkownika”. Korporacja podkreśla, że fotel zapewni nam także ciekawe wrażenia podczas oglądania filmów czy też słuchania muzyki.

„Enki Pro HyperSense jest napędzany przez zaawansowany silnik haptyczny, który został opracowany w celu symulacji spektrum wibracji, tekstur i ruchów. Przy 65 000 haptycznych wariacji, system dotykowy ma możliwość symulowania przeciążeń +/- 1G. i ma możliwość odchylenia w pionie i do tyłu o ok. 4 cm. Synchronizacja w czasie rzeczywistym zapewnia odtworzenie reakcji niemal natychmiast z czasem reakcji do 5 ms”.

To jednak nie koniec nowości, ponieważ Razer pokazał także Projekt Sophia – biurko zapewnia wsparcie dla 13 oddzielnych bloków modularnych powstałych dla zwiększania poziomu personalizacji. Użytkownicy w tym wypadku otrzymają możliwość dostosowania komponentów PC i zadbają o przykładowo dodatkowe ekrany czy też panele dotykowe.

„Sercem Projektu Sophia jest dostosowana do potrzeb klienta, drukowana płyta PCB wyposażona w technologicznie przełomowe komponenty. Dzięki najnowszemu procesorowi Intel i karcie graficznej NVIDIA użytkownik otrzyma wsparcie przy najbardziej wymagających zadaniach. Optymalizując powierzchnię użytkową biurka, wszystko to zostało umieszczone w smukłej obudowie z magnetycznymi zatrzaskami pod szklaną taflą. Dzięki takiemu rozwiązaniu z łatwością można je odczepić, co pozwala na zainstalowanie nowych komponentów. Daje to użytkownikowi możliwość szybkiego stworzenia systemu wymaganego do danego zadania”.

Źródło: Informacja prasowa: Kool Things

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych